Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Початок АРТ протягом 7 днів після встановлення діагнозу значно знижує смертність від ВІЛ

Початок антиретровірусної терапії (АРТ) протягом 7 днів після встановлення діагнозу ВІЛ значно знизило смертність, говориться у дослідженні, проведеному у Тайланді за участю 252 000 осіб у рамках програми загального медичного страхування. 

Програма загального медичного страхування в Таїланді пропонує безкоштовне тестування та лікування ВІЛ для всіх. З 2014 р. було рекомендовано починати АРТ незалежно від кількості CD4, а починаючи з 2021 р. рекомендуєься починати АРТ того ж дня, як пацієнт дізнався про свій статус. 

Група вчених з Університету Касетсарт у Бангкоку провела дослідження, в якому проаналізувала дані 252 239 осіб, які живуть із ВІЛ. Середній вік усіх пацієнтів – 34 роки. Експерти вирішили з’ясувати, як поводиться вірус в організмі всіх добровольців залежно від того, коли вони почали приймати АРТ. Усіх учасників розділили на 4 групи. У першу входили ті, хто розпочав АРТ того ж дня або протягом 7 днів після встановлення діагнозу (їх виявилося 25%). Друга група – протягом 7 днів – 1 місяця (24%). У третій групі учасники розпочали терапію після 1–3 місяців (23%). І в четвертій — більш як через 3 місяці після встановлення діагнозу (28%).

Після спостережень, які тривали  3,7 роки, вчені дійшли висновку, що загальна частота вірусологічної невдачі на 100 людино-років була нижчою у пацієнтів, які почали лікування протягом 7 днів або протягом місяця: 2,7/2,3/3,4/ 3,8 відповідно. Показники смертності також були значно нижчими у перших двох групах: 1,3/2/2,5/2,5.

Якщо порівнювати ризики вірусологічної невдачі, то найнижчими вони були в 1 групі, а найвищими — у 4. Серед інших факторів ризику, що впливають на результати терапії, експерти виділили: жіноча стать, вік молодше 50 років, перша АРТ з інгібітором протеази порівняно з долутегравіром та кількість CD4 до АРТ нижче 500.

Команда дослідників дійшла висновку, що початок АРТ протягом 7 днів після встановлення діагнозу ВІЛ значно знизило загальну смертність у цих людей, а початок прийому препаратів протягом 1 місяця значно знизив ризик вірусологічної невдачі.

https://www.natap.org/2023/IAS/IAS_11.htm?fbclid=IwAR1kwKxKSOyy9oEUshTtiQ0xHOS0V5lalTfEMQtrHk0h0nrtCauzK57Dwhg

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).