Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Поговоримо про ін’єкційний каботегравір

Ін’єкційний каботегравір, який використовується в доконтактній профілактиці ефективніший ніж пероральні PrEP для жінок – до такого висновку прийшли вчені в результаті дослідження HPTN 084, в якому взяли участь 3223 учасниці з семи країн Африки на південь від Сахари (Ботсвана, Кенія, Малаві, Південна Африка, Есватіні, Уганда, Зімбабве).

Проміжний аналіз дослідження HPTN 084 показав, що ін’єкційний каботегравір тривалої дії, що вводиться кожні два місяці, на 89% ефективніше, ніж щоденний пероральний режим доконтактной профілактики ВІЛ (ДКП/ PrEP) серед жінок.Дослідження HPTN 084, в якому взяли участь жінки у віці 18-45 років, які зазнали ризику інфікування ВІЛ, є першим дослідженням ін’єкційної терапії тривалої дії для профілактики ВІЛ серед жінок. Дані показали, що жінки, які отримували каботегравір, мали статистично значущу перевагу в порівнянні з жінками, які отримували емтрицитабін/тенофовіру дизопроксилу фумарат (FTC/TDF). Також в ході дослідження було виявлено, що каботегравір пролонгованої дії і таблетки FTC/TDF добре переносилися учасницями протягом всього дослідження. При цьому більшість небажаних явищ були легкого або помірного ступеня тяжкості.

Наразі вчені ще продовжують проводити дослідження, щоб краще вивчити дію препарату, але не відкидають думку, що вже скоро ін’єкційну PrEP пролонгованої дії будуть активно використовувати, особливо для жінок з високим ризиком інфікування ВІЛ, які або не хочуть, або не можуть приймати таблетки PrEP, які використовуються наразі.

Більш детально про дослідження та його результати читайте за лінком: https://www.who.int/news/item/09-11-2020-trial-results-reveal-that-long-acting-injectable-cabotegravir-as-prep-is-highly-effective-in-preventing-hiv-acquisition-in-women

Підготував: адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).