Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Послуги з тестування на ВІЛ сильно постраждали від впливу COVID у Європі

Дві сесії на нещодавній 18-й Європейській конференції зі СНІДу (EACS 2021) були присвячені тому, як пандемія COVID вплинула на діагностику, лікування та профілактику ВІЛ, особливо у Європі та Центральній Азії.

Дві сесії на нещодавній 18-й Європейській конференції зі СНІДу (EACS 2021) були присвячені тому, як пандемія COVID вплинула на діагностику, лікування та профілактику ВІЛ, особливо у Європі та Центральній Азії.

Обидва основні доповідачі заявили, що найбільше від пандемії постраждали послуги з тестування на ВІЛ та епіднагляду за ВІЛ.

Олена Вовц із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) повыдомила, що кількість проведеного тестування на ВІЛ було настільки знижено, що скорочення кількості постановки діагнозів ВІЛ, що спостерігалося протягом минулого року, скоріш за все було пов’язане саме із зменшенням проведення тестування на ВІЛ. Вовц також зазначила, що тільки зараз можна побачити справжній вплив COVID на встановлення нових діагнозів ВІЛ та каскад лікування.

Дані дослідження EuroTEST, в якому порівнювалася кількість тестів на ВІЛ, проведених у березні-травні та у червні-серпні 2020 року в Європейському регіоні ВООЗ, показали різке скорочення кількості тестів протягом першого періоду часу. В опитуванні взяли участь представники 70% країн ЄС/Європейської економічної зони (ЄЕЗ), у тому числі 55% представників переважно східних країн, що не входять до ЄС/ЄЕЗ. 92% країн усього регіону повідомили про зниження кількості проведених тестів на ВІЛ у період із березня по травень 2020 року порівняно з тим самим періодом 2019 року. А 63% повідомили про зменшення більш ніж на 50%. Також 40% повідомили про відновлення тестування на ВІЛ у період з червня по серпень, і таким чином це число було таким самим або вищим, ніж у попередньому році. Однак решта 60%, як і раніше, повідомили про нижчий рівень тестування, ніж у попередньому році, а 18%, як і раніше, провели менше половини тестів, ніж роком раніше.

Вовц також представила додаткові дані з чотирьох країн Східної Європи (Вірменія, Грузія, Киргизстан та Таджикистан), які показали різкий сплеск тестування на ВІЛ у трьох із них відразу після скасування карантину, але стійке зростання лише у Киргизстані. Додаткові дані дослідження будуть представлені у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 1 грудня.

Найменша кількість тестів була проведена в основному через відсутність часу на прийом у клініках, закриття пунктів тестування в громадах та перерозподіл медичних працівників.

Інструмент ЮНЕЙДС із відстеження ВІЛ-послуг, який щомісяця збирає стандартні дані програм з ВІЛ із країн, у тому числі 16 країн у Європі, виявив, що тестування на ВІЛ значно знизилось під час першої хвилі COVID-19 у більшості країн, що подали звіти, і у червні 2020 року все ще були нижче, ніж до COVID у всіх країнах, крім однієї. Кількість людей, які стали на облік та почали приймати АРТ після постановки діагнозу, зменшилася в п’яти з 16 країн, але надання АРТ людям, які її приймають, загалом збереглося.

Число пацієнтів із вперше встановленим діагнозом, які почали приймати АРТ, знизилося порівняно з 2019 роком. Вовц презентувала неповні дані щодо Вірменії, Киргизстану, Таджикистану та України, які показали, що кількість пацієнтів, які розпочали АРТ, була нижчою у всіх чотирьох країнах щомісяця з березня 2020 року до останнього місяця, коли проводилися вимірювання, у випадку України це був червень 2021 року. Але це могло бути пов’язане з нижчими показниками тестування.

Що стосується PrEP, то у період з 2019 по 2020 рік кількість людей, що почали приймати PrEP в Україні також збільшилася, з 1750 у 2019 році до 2500 у 2020 році.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/nov-2021/hiv-testing-and-prevention-services-affected-badly-covid-europe-hiv-treatment-less-so
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).