Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Права пацієнта – коментар юриста Гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІД та ТБ

Перший крок для захисту своїх прав в галузі охорони здоров’я – підписання декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Чому це необхідно зробити, та які права має пацієнт, розповідає Тетяна Юрченко, юрист-консультант Гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІД.

Важливо, що пацієнт має право обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від зареєстрованого місця проживання такого пацієнта

Пацієнт має право змінити лікаря, який надає первинну медичну допомогу, шляхом подання тому самому або іншому надавачу допомоги нової Декларації.

Пацієнт, який не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, МАЄ право отримати безперервну та безоплатну первинну медико-санітарну допомогу.

Але … Непідписанням декларації він сам себе обмежує в правах. Наприклад, у користуванні  програмами «Доступні ліки» (надання безкоштовних або здешевлених ліків відповідно до діагнозу), «Доступна діагностика» та  отриманні послуги направлення до профільного лікаря вторинної ланки ( невролога, ендокринолога, офтальмолога та інш).

З 1 липня 2019 року  за прийом лікарем вторинної ланки без направлення сімейного лікаря заклад охорони здоров’я має право брати кошти в якості платної послуги.

І не менш важливе в питаннях захисту прав пацієнтів є наголошення на виконанні обов’язків пацієнтів. Виконання цієї позиції значно  покращує якість надання медичних послуг в нашій державі. А тому звертаю вашу увагу, що

Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»  стверджує, що громадяни України зобов’язані піклуватись про своє здоров’я та здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян (ст..10)

Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» конкретизує, що пацієнти зобов’язані:

1) надавати лікарю достовірну інформацію та документи, необхідні для отримання медичних послуг та лікарських засобів;

2) проходити профілактичні медичні огляди;

3) виконувати медичні приписи лікаря та дотримуватися правил внутрішнього розпорядку надавача медичних послуг.

А ви підписали Декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу?

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).