Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Правила в’їзду в Україну іноземних громадян в умовах епідемії ВІЛ/СНІДу

Переважна більшість держав світу, включаючи всі держави – члени ЄС, у своєму законодавстві не передбачають такої процедури для іноземців (у тому числі і для Українців), як наявність документа про відсутність у них ВІЛ-інфекції.

 

У ст. 11 Закону України “Про запобігання захворювання Синдромом придбаного імунодефіциту (СНІД) і соціальному захисту населення” встановлено, що дипломатичні представництва і консульські установи України видають візу на в’їзд в Україну іноземцям і особам без громадянства, що прибувають в Україну на термін вище трьох місяців, за умови пред’явлення ними документа про відсутність у них ВІЛ-інфекції, якщо інше не встановлене міжнародними договорами України.

 

Виданою на виконання цього закону Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.98 р. № 2026 передбачено, що зазначений у ст.11 документ повинен бути складений за формою, встановленою в державі постійного проживання відповідної особи, і термін його дії – не більше одного місяця від дати видачі до в’їзду в Україну. У випадку продовження терміну перебування в Україні дана особа проходить обстеження на ВІЛ-інфекцію в Україні, при цьому обстеження і видача документа встановленого зразка здійснюється відповідно законодавству України.

 

На погляд багатьох фахівців, зазначена норма, навіть з чисто епідеміологічної точки зору, не є обґрунтованою. Адже, відповідно до сучасних науково-практичних знань, ВІЛ/СНІД не є особливо небезпечною з погляду контагіозності, механізму зараження хворобою; ризик його передачі не перевищує ризику передачі багатьох інших хвороб, у тому числі тих, котрі передаються статевим шляхом і через кров. Крім того, законодавство України не вимагає такого тестування на ВІЛ для біженців, що прибувають в Україну, хоча ризик наявності ВІЛ у цієї категорії іноземців може бути не меншим, ніж серед інших іноземних громадян і осіб без громадянства.

 

Також слід зазначити, що наявність даного документа зовсім не гарантує 100% ВІЛ-негативний статус цих громадян, оскільки тестування цих осіб, у державі їхнього постійного проживання, з якого вони прибувають в Україну, може бути здійснене в так названому серонегативному періоді (коли особа вже є ВІЛ-інфікованою, але це ще не може бути підтверджено лабораторними дослідженнями).

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).