Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Представники вразливих до ВІЛ груп населення відсьогодні зможуть отримати правову допомогу у спеціалізованому чаті

Система БПД запускає спеціалізований чат – https://t.me/vulnerableua_bot для надання первинної правової допомоги представникам вразливих до ВІЛ груп населення. З якими проблемами туди можна звертатись?

Онлайн інструмент розробили Координаційний центр з надання правової допомоги та Українська фундація правової допомоги за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” у межах Ukrainian Access to Justice School of Practice. Консультацію в ньому надають юристи, які працюють у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) та пройшли спеціалізоване навчання з аспектів надання правової допомоги представникам вразливих до ВІЛ груп населення.

Звертатись на онлайн-чат, у першу чергу, варто з правових питань та проблем, що були спричинені дискримінацією через соціальний статус, стиль життя, стан здоров’я представників вразливих до ВІЛ груп населення. Також тут люди, які належать до вразливих до ВІЛ груп населення, отримають консультацію юристів щодо:

  1. доступу до медичних послуг;
  2. вибору або заміни лікаря;
  3. вибору закладу охорони здоров’я;
  4. збереження медичної таємниці;
  5. медичного втручання та права на відмову від медичного втручання;
  6. оскарження неправомірних рішень працівників закладів охорони здоров’я;
  7. неупередженого ставлення під час отримання медичних послуг;
  8. поваги честі та гідності під час отримання медичної допомоги;
  9. захисту від будь-яких форм дискримінації.

Переваги чату

По-перше – вам не треба витрачати час на відвідування центру БВПД. Консультацію можливо отримати, знаходячись будь-де, навіть за межами України. По-друге – не в кожному офісі є юрист, який пройшов спеціалізоване навчання. У чаті ви спілкуєтесь саме з фахівцями, які обізнані щодо найбільш типових проблем, з якими стикаються представники вразливих до ВІЛ груп населення. По-третє – конфіденційність під час отримання консультації: юристи та інші працівники системи БПД не мають інформації щодо ваших персональних даних. Телеграм надає тільки ваш унікальний номер, який зазвичай неможливо зв’язати з людиною або пристроєм. По-четверте –  ви маєте можливість завантажити фотографії документів, отримати приклади заяв або інших документів.

Важливість сервісу

Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Як зазначають спеціалісти, основною зброєю в боротьбі з цією епідемією є інформування населення про ВІЛ/СНІД, якісна медична та правова допомога. до чого може призвести нехтування проблемами представників вразливих до ВІЛ спільнот – дивіться у відео-коментарі директора БО “ВОЛНА” Олега Димарецького:

Підвищення довіри людей до державних сервісів дасть можливість забезпечити рівний доступ до правосуддя та дотримання прав людини, а з іншого боку – допоможе державі  контролювати зростання в країні таких захворювань, як гепатит, туберкульоз, СНІД.  Комунікація через зручні для людей канали зв’язку у майбутньому допоможе налагодити цю довіру.

Додаткова інформація

До представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ відповідно наказу МОЗ* прийнято відносяться:

1. Споживачів ін’єкційних наркотиків.

2. Осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду.

3. Чоловіків, які мають сексуальні стосунки з чоловіками.

4. Статевих партнерів споживачів ін’єкційних наркотиків.

5. Клієнтів осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду.

6. Статевих партнерів чоловіків, які практикують секс з чоловіками.

Однак у залежності від обставин та поведінки осіб в групу ризику можуть увійти будь, хто. Наприклад, безпритульні, бездоглядні діти, у тому числі діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які не отримують належного батьківського піклування.

Джерело: https://ulaf.org.ua/
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).