Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Приголомшливі результати лікування туберкульозу за новітньою схемою

Україна однією з перших у світі розпочала лікування від лікарсько-стійкого туберкульозу за інноваційною схемою BPaL/BPaLM. Ефективність цього лікування досягає  90%, про що відзначають у Центрі громадського здоров’я.  

В Україні лікарсько-стійкий туберкульоз мають 4 000 людей. Цю форму туберкульозу  

спричиняють мікобактерії (туберкульозні палички), які стійкі до багатьох ліків. Отже, подолати таку форму туберкульозу складно, адже вибір препаратів для лікування обмежений.  

BPaL/M — це новітня схема лікування від лікарсько-стійкого туберкульозу, що складається з таблетованих форм препаратів бедаквіліну, претоманіду, лінезоліду і в деяких випадках моксифлоксацину. Загальна тривалість лікування пацієнтів з лікарсько-стійким туберкульозом скорочується майже втричі — до 6–9 місяців проти 18–24 місяців, пацієнтам більше не потрібно протягом багатьох місяців отримувати болісні ін’єкції, а головне — цей режим дає значно більше шансів на одужання. 

В Центрі громадського здоров’я відзначають, що Україна почала впроваджувати схему лікування BPaL/BPaLM ще 2022 року, спершу в рамках операційного дослідження, а після затвердження нових стандартів медичної допомоги «Туберкульоз» (наказ МОЗ України від 19.01.2023 № 102) почала застосовувати її в рутинній практиці. 

“Україна вже має приголомшливі результати впровадження BPaL/M, адже за даними операційного дослідження успіх лікування становить 90%. Для порівняння: ефективність лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за старими схемами у 2021 році становила тільки 63,7%. Дослідження тривало з липня 2022-го по січень 2023 року і включало 358 людей із лікарсько-стійким туберкульозом, які отримали лікування за схемою BPaL. З-поміж них 318 одужали (89,8%), 7 померли (2%), у 13 пацієнтів лікування було неефективним (3,7%), 16 вибули з дослідження (4,5%)”, — йдеться у повідомленні ЦГЗ.  

Туберкульоз є виліковним захворюванням. В Україні доступні та безоплатні всі послуги з діагностики та лікування, рекомендовані ВООЗ та визначенні в оновлених стандартах надання медичної допомоги людям із ТБ. 

Цілодобова Гаряча лінія з питань туберкульозу 0 800 50 30 80  

 

Джерело ЦГЗ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).