Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Прийом PrEP сприяє зниженню статевих інфекцій у чоловіків

Дослідження, проведене серед чоловіків у військовій системі охорони здоров’я США, показало, що загальна захворюваність на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), знизилася в період, коли чоловіки приймали доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP). Однак подальший аналіз показав, що екстрагенітальні бактеріальні інфекції були вищими при прийомі PrEP, хоча і незначно.

У ході дослідження вчені оцінювали ризик отримання ІПСШ серед 755 чоловіків, які приймали PrEP у період з 2014 по 2016 рік. До огляду потрапили як діючі військовослужбовці, так і ті, хто вийшов у відставку, а також члени їхніх сімей. Близько 60% учасників були віком від 18 до 28 років, 72% були самотніми.

Загалом у 63% учасників було діагностовано ІПСШ. Скоригований аналіз показав, що люди з меншою ймовірністю набували будь-яких ІПСШ у періоди прийому PrEP. Однак у ці періоди підвищувався ризик зараження екстрагенітальною гонореєю або хламідіозом, хоча ці показники не досягли рівня статистичної значущості.

Виходячи з виявлених даних, автори дослідження припустили, що результати, що спостерігаються, можуть бути пов’язані з посиленням консультування з профілактики ІПСШ під час планових візитів по PrEP до лікаря.

Також дослідники вважають, що скринінги під час відвідувань із профілактики ВІЛ могли виявити безсимптомні інфекції, які в іншому випадку залишилися б недіагностованими.

 

Джерело: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0296054

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).