Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Лікування ВІЛ

На головну / Про ВІЛ / Лікування ВІЛ

Лікування ВІЛ передбачає прийом ліків -антиретровірусної терапії (АРТ), які уповільнюють прогресування вірусу у вашому організмі. Хоча ліків від повного одужання ще не існує, проте АРТ може підтримувати вас здоровими протягом багатьох років. АРТ зменшує кількість вірусу (або вірусного навантаження) у вашій крові та рідинах організму.  АРТ рекомендується для всіх людей з ВІЛ, незалежно від того, як довго вони живуть з ВІЛ або наскільки вони здорові. АРТ також зменшує ваші шанси на передачу ВІЛ іншим, якщо приймати її за призначенням. АРТ зазвичай приймають у вигляді комбінації трьох або більше препаратів, щоб мати найбільший шанс знизити кількість ВІЛ у вашому організмі. Обов’язково повідомляйте свого лікуючого лікаря про будь-які побічні реакції, які ви можете мати, та будь-які інші ліки, які ви приймаєте чи збираєтесь приймати.

Людині, яка живе з ВІЛ слід розпочати прийом АРТ якомога швидше після встановлення діагнозу. Початок АРТ уповільнює прогрес ВІЛ та допоможе підтримувати вас здоровими протягом багатьох років.

 

Якщо ж ви відкладете лікування, вірус продовжуватиме шкодити вашій імунній системі і призведе до більш високого ризику розвитку СНІДу, що може загрожувати життю.

 

Обов’язково потрібно дотримуватися схеми лікування точно так, як прописав лікуючий лікар. Ліки слід приймати в конкретний час доби, з певними видами їжі або без неї.

Як і більшість лікарських засобів, антиретровірусна терапія (АРТ) може викликати побічні ефекти. Деякі поширені побічні ефекти від прийому АРТ, які можуть виникати та тривати декілька тижнів, зокрема:
Зверніться до лікаря, якщо у вас виникають вищезазначені побічні реакції. Ваш лікар може призначити ліки, які допоможуть впоратися з побічними ефектами, або може вирішити змінити схему лікування. Індивідуальна переносимість АРТ оцінюється тим, як багато негативних побічних ефектів, і яких саме, він викликає. Якщо побічні ефекти дуже серйозні, можливо, вам необхідно змінити режим лікування. Лікар розпитає вас про побічні ефекти, які ви відчуваєте, і про те, як давно вони вас турбують. Разом ви вирішите, чи слід лікувати ці побічні ефекти, або перейти на іншу схему АРТ.

АРТ може взаємодіяти з іншими ліками, які ви приймаєте. Це може знижувати ефективність лікування ВІЛ або збільшувати ймовірність появи негативних побічних ефектів.

 

Обов’язково, перед вживанням тих, чи інших ліків вам необхідно повідомити лікарю про їх прийом для їх перевірки на сумісність з АРТ, включаючи безрецептурні засоби та лікувальні засоби на основі трав.