Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Про туберкульоз

На головну / Про туберкульоз

Про туберкульоз

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (Mykobacterium tuberculosis, найчастіше її називають бацилою або паличкою Коха на честь науковця, який відкрив цей збудник у 1882 році). Це захворювання передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.

Симптоми туберкульозу

кашель, що триває понад 2-3 тижні

рясне потовиділення вночі

слабкість

безпричинна втрата ваги

температурa до 37 і більше градусів, що триває понад тиждень

За наявності хоча б декількох із перерахованих симптомів необхідно звернутися до сімейного лікаря для здійснення обстеження на туберкульоз.

Чинники, які збільшують ризик інфікування туберкульозом

Серед чинників, що знижують специфічний імунітет і сприяють розвитку захворювання при контакті з мікобактерією туберкульозу, виділяють наступні:

Чому важливо зробити вакцинацію БЦЖ?

БЦЖ (бацила Кальметта-Герена) – жива вакцина, призначена для захисту немовлят і дітей проти важких форм туберкульозу,
таких як туберкульозний менінгіт та/або генералізований туберкульоз. БЦЖ
застосовують у багатьох країнах з високою
поширеністю туберкульозу. Вона приготовлена зі штаму ослабленої живої коров’ячої туберкульозної палички, яка практично втратила свою вірулентність (заразність) для людини, оскільки спеціально вирощувалась у штучному середовищі.

Якщо немає протипоказань, дітей вакцинують живою вакциною проти туберкульозу на 3-5 добу після народження, щоб імунітет проти цього серйозного захворювання сформувався якомога раніше.

Таке щеплення робиться у верхню третину лівого плеча. Обробляти чимось місце ін’єкції після вакцинації, відривати скоринку, накладати пов’язку ні в якому разі не можна!

Туберкульоз виліковний! Головне своєчасне його виявлення та проведення правильної і досить тривалої безперервної терапії!