Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ризики інфікування

Ризик зараження туберкульозом є тільки у людей, які тісно контактували (провели декілька годин в одному приміщенні) з хворим на туберкульоз. Ризик залежить від характеру контакту і визначає профілактичні заходи, які необхідні провести в кожному конкретному випадку

Важливо не тільки знати, як проявляються симптоми туберкульозу, а й знати, як не інфікуватися в контакті з хворим на туберкульоз. Інфікування туберкульозом відбувається при вдиханні повітря, в якому є збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу. Варто зазначити, що мікобактерія туберкульозу не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Вона тривалий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, ґрунті, снігу, льоду.

Після яких ситуацій варто пройти обстеження на туберкульоз?

r3

Обов’язкове обстеження у фтизіатра необхідне, якщо відбувався контакт з хворим на туберкульоз, – найперша рекомендація. Особливо вона важлива для тих, хто тривалий час перебував у цьому контакті, а також для тих, у найближчому оточенні яких знаходиться такий хворий

smoking

Якщо ви надмірно зловживаєте шкідливими звичками: куріння, алкоголь – то ви теж повинні проходити періодично обстеження на виявлення даного захворювання, так як перебуваєте в групі ризику

r2

Обов’язково невідкладно слід звернутися до фахівця і в разі, коли контакт з хворим був у дітей і підлітків, адже їх імунна система сформована ще не до кінця

Ризик розвитку туберкульозу

Теоретично, найнижчою є ймовірність розвитку захворювання при короткочасних контактах з хворим на туберкульоз в громадському транспорті, місцях загального користування, на сходових площадках і т.д.
Знизити ризик розвитку активного туберкульозу в такій ситуації допомагають найпростіші профілактичні заходи, такі як здоровий спосіб життя, раціональне харчування, а також обов’язкове миття рук після вулиці, регулярне прибирання та провітрювання приміщень.

 

Важливим профілактичним заходом, спрямованим на зниження ризику розвитку захворювання, є припинення контакту з бактеріовидільником. Для цього проводиться госпіталізація хворого на відкриту форму туберкульозу в стаціонар.

Сам хворий на туберкульоз і його родичі не повинні розглядати тимчасову ізоляцію як життєву трагедію – в більшості випадків при сумлінному виконанні рекомендацій лікаря вже через 2 місяці терапії бактеріовиділення припиняється і хворий перестає бути небезпечним для оточуючих його людей. У тих ситуаціях, коли перервати контакт з хворим на відкриту форму туберкульозу не представляється можливим, всі контактні особи підлягають тривалій профілактичній терапії протитуберкульозними препаратами.

Що потрібно пам`ятати після припинення контакту з хворим на туберкульоз?

Протягом року після припинення контакту з хворим на активний туберкульоз необхідно звернути увагу на наступні симптоми, поява яких повинна стати приводом для звернення до фтизіатра:

Туберкульоз виліковний при своєчасному його виявленні та проведенні правильної безперервної терапії!