Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Продовжується тестування на людях CAR Т-клітин, які дозволяють імунній системі боротися з ВІЛ без ліків

Клінічні випробування CAR Т-клітинної терапії продовжуються: дослідники ввели дозу вже другому учаснику. Це перше дослідження на людях, що вивчає терапію duoCAR для лікування ВІЛ.

В експериментальній методиці лікування використовуються CAR Т-клітини. Ця терапія полягає у вилученні T-лімфоцитів з організму, їх модифікації та зворотному введенні пацієнту. Після перетворення Т-лімфоцити здатні розпізнавати, атакувати та руйнувати «погані» клітини. Терапія створюється для кожної людини індивідуально, враховуючи особливості її організму. Якщо все піде за планом, то імунна система пацієнта перезавантажиться і зможе боротися з ВІЛ без ліків.

Перший учасник отримав Т-клітини duoCAR у Медичному центрі Каліфорнійського університету в Девісі у середині серпня. Другий – кілька днів тому. Як повідомляють дослідники, у обох добровольців немає будь-яких побічних ефектів, вони почуваються добре. Усього вчені планують випробувати нову методику на 9 пацієнтах. Ще стільки зможуть приєднатися до розширеної когорти. Учасники отримуватимуть різні види лікування та дози.

Перша група отримає одноразову дозу 3×105 Т-клітин/кг LVgp120duoCAR. Друга група спочатку отримає неабляційне кондиціювання циклофосфамідом, а потім одноразову дозу Т-клітин у тому ж дозуванні, що і перша. Після всіх інфузій прийом АРТ має бути припинено.

https://spid.center/ru/posts/8580

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).