Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Причини смертності людей, які живуть з ВІЛ в Україні

Сьогодні антиретровірусна терапія доступна для кожного пацієнта. На початок 2020 року лікування отримують 136 105 ВІЛ-позитивним людей, що складає 54,1% від оціночної чисельності ЛЖВ в Україні.

Щороку зростає кількість померлих ЛЖВ – з 4990 осіб у 2015 році до 5943 осіб у 2019 році, при цьому частка померлих від СНІДу зменшилась за останні 5 років на 10%. Оскільки частина померлих ЛЖВ може не знати про свій ВІЛ-позитивний статус або не мати бажання його розкривати, а тестування крові на ВІЛ-інфекцію померлих майже не проводиться, частина смертей, пов’язаних з ВІЛ, «ховається» за цифрами померлих від інших захворювань.У 2019 році 52,1% смертей ЛЖВ безпосередньо пов’язані з ВІЛ, з них майже всі – від СНІДу (2977 із 3097). Поза ВІЛ, найвища смертність від хвороби шлунково-кишкового тракту, органів дихання і серцево-судинної системи. Також, понад 6% смертей ЛЖВ не пов’язані із захворюваннями і спричинені передозуванням наркотичними речовинами, отруєннями, нещасними випадками та самогубствами.

Незважаючи на широкий доступ до АРТ, частка ЛЖВ, які не отримують лікування, залишається стабільно високою, і у 2019 році сягає 60,4% серед померлих ЛЖВ. Серед всіх ЛЖВ, які померли від СНІДу, у 2019 році 56,9% отримували АРТ, а майже третина перебувала на АРТ більше року, що може свідчити про недостатню прихильність до лікування та пізній його початок.

В Україні існує декілька джерел даних щодо кількості померлих ЛЖВ, між якими існують розбіжності. Навіть між добре налагодженими системами збору даних Державної служби статистики України та рутинного епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією існують значні розбіжності. У 2019 році різниця склала 11% по країні, а у 10 регіонах – більше 20% розбіжностей.

Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна на: https://hivdata.org.ua або за хештегом #hivdata_aph».

 

Підготував: адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).