Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

П’ять міфів про туберкульоз та щеплення від нього

Туберкульоз — не хвороба минулого, а причина 2 мільйонів смертей щороку. Про хворобу та щеплення від неї (БЦЖ) існує багато міфів. Автор  ініціативи «Бережи себе» розвінчали найпоширеніші з них. 

Міф 1. Вакцина БЦЖ не захищає проти туберкульозу. Дійсно, не існує вакцинації, яка б на 100% гарантувала, що ти не захворієш. Проте щеплення БЦЖ передусім захищає від смертельних форм туберкульозу. Наприклад, такого важкого ускладнення, як туберкульозний менінгіт, на який найчастіше страждають діти.

Міф 2. У розвинених країнах не щеплюють БЦЖ, отож і в Україні не потрібно.  Далеко не в усіх країнах щеплення проти туберкульозу входить до переліку обов’язкових. Але це лише в тих випадках, коли рівень захворюваності дуже низький. І це не про Україну. На жаль. Читай матеріал, вакцинуйся та зберігай картинки з міфами на телефон, щоб завжди мати науково обґрунтовані аргументи під рукою.

Міф 3. Щеплення проти туберкульозу спричиняє туберкульоз. Насправді, вакцина містить в собі ослаблену бактерію та не може спричинити хворобу.

Міф 4. Туберкульоз дуже заразний. Туберкульоз – інфекційне і дуже небезпечне захворювання. Проте, щоб заразитися від когось, треба бути в тривалому й доволі тісному контакті з хворим/ою.

Міф 5. Реакція Манту – це щеплення проти туберкульозу. Ні. Проба Манту – це тест, який допомагає виявити туберкульозну інфекцію. Він НЕ захищає вас від інфікування. І так! Її можна мочити!

Джерело: https://medicine.rayon.in.ua/news/558090-pyat-mifiv-pro-tuberkuloz-ta-shcheplennya-vid-nogo

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).