Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
0 +1 -1
Відвідувач сайту запитав 2 тижні тому

Доброго дня.Чоловік лікує туберкульоз легень. В стаціонарі, має складний перебіг та ще й ВІЛ. Почались побічні дії, лікар каже, що з нервами повязано і це погано, болять ноги внизу, ходити не може. В понеділок будуть засідати комісію і вирішувати, що робити далі. Скажіть, як допомогти чи це вже не допоможеш?Дуже чекаю на вашу відповідь.

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 2 тижні тому

Доброго дня. Підозрюю, що лікар має на увазі розвиток периферичної нейропатії, яка спостерігається після кількох місяців лікування і якраз частіше зустрічається у пацієнтів з супутньою патологією, що також може спричинити її розвиток, наприклад: ЦД, ВІЛ, прийом певних лікарських засобів( включаючи аналоги тимідину для лікування ВІЛ, теризидон та ізоніазид при лікуванні туберкульозу). Нейропатія, викликана лінезолідом (Lzd) поширена у разі тривалого застосування, часто вкрай болюча і має незворотний характер. Усі пацієнти, які приймають ПТП мають приймати піридоксин. В даному випадку ще рекомендовано: габапентин, нестероїдні протизапальні засоби або анальгетики антипіретики. Консультація невролога(у разі виникненні периферичної полінейропатії 2 ст. та вище – обов’язково). Якщо Ваш чоловік знаходиться в стаціонарі, впевнена-йому нададуть всю належну медичну допомогу. Якщо у Вас залишились ще якісь запитання, можете звернутись до нас на ГЛ за номером 0800 50 30 80, де ви отримаєте кваліфікаційну консультацію наших фахівців. Дзвінок безкоштовний.