Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня! До вас звертаються батьки дитячого садочку “Берізка” (хай поки буде анонімно з якого міста). В нашому дитячому садочку виявили хвору на туберкульоз, по слухам-з відкритою формою.Нам, батькам, ніхто нічого не каже. Скажіть, а хіба відкрита форма не тривало розвивається? Як тоді провіряють тих, кого беруть на роботу в дитячий садочок?? Там же ж діти.Що зараз мається робити, скажіть будь-ласка?Дуже дякуємо.
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 12 місяців тому

Доброго дня! До вас звертаються батьки дитячого садочку “Берізка” (хай поки буде анонімно з якого міста). В нашому дитячому садочку виявили хвору на туберкульоз, по слухам-з відкритою формою.Нам, батькам, ніхто нічого не каже. Скажіть, а хіба відкрита форма не тривало розвивається? Як тоді провіряють тих, кого беруть на роботу в дитячий садочок?? Там же ж діти.Що зараз мається робити, скажіть будь-ласка?Дуже дякуємо.

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 12 місяців тому

Доброго дня! Розумію Ваше занепокоєння,зараз спробую відповісти на Ваші питання. Отже, працівники навчальних, виховних, оздоровчих, та лікувально-профілактичних закладів для дітей (ясла, дитячі садки, школи, інтернати, пологові будинки, будинки дитини, санаторно-курортні заклади, оздоровчі спортивні установи) при прийомі на роботу та в подальшому ОБОВ’ЯЗКОВО систематично обстежуються на туберкульоз. У випадку виявлення хворого на бацилярний (з бактеріовиділенням ) туберкульоз в дитячих колективах, установу вважають туберкульозним вогнищем. Хворий негайно ізолюється. Проводиться заключна дезінфекція. Обстежується весь обслуговуючий персонал і діти, які були в контакті з хворим. Для виявлення інфікованих осіб проводяться туберкулінові проби. Діти із безпосереднього контакту з хворим (група в дитячих дошкільних закладах, клас у школі) повинні спостерігатись фтизіатром як контактні протягом одного року. До контактних по дитячому колективу відносяться також особи, які протягом 6-ти місяців до виявлення хворого спілкувалися з ним, а на момент виявлення хворого в даній установі могли вже не перебувати. Відомості про всіх контактних осіб передають в поліклініку, протитуберкульозні диспансери за місцем проживання для організації обстеження і медичного нагляду. Епідеміологічне обстеження проводиться в кожному випадку реєстрації хворих на бацилярний туберкульоз епідеміологом, фтизіатром з участю медичного працівника та керівника даної установи. В процесі обстеження визначаються межі вогнища, розробляються протиепідемічні та дезінфекційні заходи.