Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня! У чоловіка туберкульозний менінгіт.Стан важкий.Лікарі розводять руками, кажуть, все робимо, але в Божих руках.Скажіть, чи є шанс вилікувати такий процес? Чоловіку 42, двоє дітей.Почалось все дуже швидко, три місяці тому, після звільнення.Дякую,чекаю на вашу відповідь.
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 12 місяців тому

Доброго дня! У чоловіка туберкульозний менінгіт.Стан важкий.Лікарі розводять руками, кажуть, все робимо, але в Божих руках.Скажіть, чи є шанс вилікувати такий процес? Чоловіку 42, двоє дітей.Почалось все дуже швидко, три місяці тому, після звільнення.Дякую,чекаю на вашу відповідь.

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 12 місяців тому

Доброго дня! Важко говорити про прогнози при нейротуберкульозі. Дуже важливим є той факт, коли саме розпочали лікування.Маю на увазі неврологічну стадію захворювання. Які показники лабораторні (в т.ч., СМР), наявність супутньої патології. Важко зрозуміти “стан важкий”, цього недостатньо для повної відповіді на ваше запитання, нажаль. Але, узагальнюючи, можу сказати, що якщо туберкулостатики і кортикостероїди почали давати перед 1 стадією, то захворюваність і смертність залишаються низькими, на 3 стадії смертність сягає 50%, а ті, хто вижили, матимуть виражений резидуальний дефіцит. Відтермінування специфічних агентів у коматозного пацієнта зазвичай асоціюється з дуже поганим прогнозом. Але, в будь-якому випадку, добре, що ваш чоловік у лікарні, його стан контролюють і проводиться лікування. Дійсно, лікарі ролять все, що в їхніх руках.Я щиро бажаю Вашому чоловіку справитись з цією недугою і бути здоровим.