Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня! У нашій с”ї склалась досить тяжка ситуація-у моєї бабусі виявили тбуеркульоз легень, забрали до себе, так як їй потрібна стороння допомога. Лікарі рекомендують дотримуватись правил перебування з пацієнтом в одному приміщенні.Але, нажаль, фінансової можливості придбати уфо-лампи чи вентилятори (вже начиталась в інтернеті)-немає. Скажіть, чи можна якось уберегтись в такому випадку? Діти проживають не з нами, зараз в Польщі. З бабусею контактуємо тільки ми з чоловіком.Їй 89 років, залишити не можемо, але і захворіти не хочемо.Порадьте щось, будь-ласка. Дуже дякую.
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 11 місяців тому

Доброго дня! У нашій с”ї склалась досить тяжка ситуація-у моєї бабусі виявили тбуеркульоз легень, забрали до себе, так як їй потрібна стороння допомога. Лікарі рекомендують дотримуватись правил перебування з пацієнтом в одному приміщенні.Але, нажаль, фінансової можливості придбати уфо-лампи чи вентилятори (вже начиталась в інтернеті)-немає. Скажіть, чи можна якось уберегтись в такому випадку? Діти проживають не з нами, зараз в Польщі. З бабусею контактуємо тільки ми з чоловіком.Їй 89 років, залишити не можемо, але і захворіти не хочемо.Порадьте щось, будь-ласка. Дуже дякую.

1 відповідь
0 +1 -1
Психолог Ірина відповів 11 місяців тому

Доброго дня. З розумінням ставлюся до вашого хвилювання, щодо ризиків інфікування туберкульозом у вашій життєвій ситуації. Однак, хочу вас підтримати – ви багато що можете зробити, щоб зберегти своє здоров’я. По-перше, не кожен хто, контактує з мікобактерією хворіє на туберкульоз. Під впливом імунної системи мікобактерії міняють свої біологічні властивості до неактивних форм і лише при несприятливих умовах можуть перейти у захворювання. Тому, по-друге, дбаючи про бабусю, не забувайте про себе. Для збереження хорошого імунного статусу вам рекомендується: висипатися, добре харчуватись (їжа, збагачена білком, молочні продукти (творог, молоко, сметана), масло, фрукти, овочі та мед), лікувати свої хронічні хвороби, достатньо перебувати на свіжому повітрі, активний руховий режим. По-третє, подбати про умови профілактики частого контакту з бактерією: 1) виділити хворій окрему кімнату, посуд, особисті речі, санітарно-гігієнічні засоби, які потрібно буде дезинфікувати; 2) робити часте вологе прибирання в приміщенні (небезпечним є сухий пил) та провітрювати після цього кімнату – 2-3 рази на день; 3) під час прибирання користуватись рукавичками, дезинфікуючими засобами, якщо хвора кашляє, чхає – одягайте маску, яку потім треба утилізувати. По-четверте, якщо у хворої є бактеріовиділення, вона має перебувати у стаціонарі, а контактні особи проходять в цьому випадку фіміопрофілактику туберкульозу протитуберкульозними препаратами. Якщо вам це не призначили і ваша бабуся вдома, то очевидно, що вона не виділяє мікобактерію і всі заходи профілактики туберкульозу у родини – це саме профілактичні міри. При цьому вам рекомендується раз на рік проходити флюорографію легень. Дотримуючись цих заходів, і впоравшись із напруженням через страх зараження туберкульозом, ви цілком убезпечите себе від захворювання. Пам’ятайте, що ризик передачі ТБ є тільки у випадку, коли хворий кашляє і не лікується. Навіть за декілька тижнів прийому ліків від туберкульозу, людина вже не може вас інфікувати, навіть якщо у її аналізах ще виділяється бактерія (під впливом ліків паличка ТБ інактивується). Бажаємо вам здоров’я!