Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня!Можна анонімно.В мене туберкульозу немає,але в близької людини є. Тож мене цікавить таке досить делікатне питання-дійсно правда, що паличка Коха може уражати абсолютно будь-який орган і виділятись з усіма фізіологічними рідинами? Через скільки часу від можливого контакту з хворим можна захворіти і зрозуміти, що ти захворів ?
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 12 місяців тому

Доброго дня!Можна анонімно.В мене туберкульозу немає,але в близької людини є. Тож мене цікавить таке досить делікатне питання-дійсно правда, що паличка Коха може уражати абсолютно будь-який орган і виділятись з усіма фізіологічними рідинами? Через скільки часу від можливого контакту з хворим можна захворіти і зрозуміти, що ти захворів ?

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 12 місяців тому

Доброго дня! Так, немає такого органу людини (тварини), який би не уражався туберкульозом, тому, залежно від місця ураження, мікобактерії туберкульозу можуть виділятися від хворого різними шляхами. Мікобактерії туберкульозу виділяються з харкотинням,з калом, із сечею чи спермою , з молоком, зі сльозами. Більшість контактних осіб захворюють на туберкульозу в перші 6 – 12 міс. від початку контакту, хоча частина членів родини можуть захворіти й через декілька років спільного проживання з хворим. Щоб захворіти на туберкульоз мають бути 3 компоненти епідемічного процесу: 1) джерело або резервуар туберкульозної інфекції; 2) механізм передачі туберкульозної інфекції; 3) сприйнятливість організму людини чи тварини до туберкульозної інфекції. Тому, якщо у Вас є контакт з хворим на туберкульоз, незалежно, чи отримує лікування ваш знайомий чи ні, -вам необхідно звернутись до лікаря для обстеження і та встановлення категорії 5.2 (контактні особи) з подальшим спостереженням та вирішенням тактики ведення даного пацієнта, тобто, вас.Будьте здорові!