Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня!Плануємо придбати хату в селі, в якій жив і помер чоловік від туберкульозу. По селу говорять, що хворіла і худоба в нього, бо він не лікувався, зловживав алкоголем і постійно кашляв. Мав кози,кури. Чи правда, що збудник туберкульозу може жити роками? Невже його нічим не знищити?
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 11 місяців тому

Доброго дня!Плануємо придбати хату в селі, в якій жив і помер чоловік від туберкульозу. По селу говорять, що хворіла і худоба в нього, бо він не лікувався, зловживав алкоголем і постійно кашляв. Мав кози,кури. Чи правда, що збудник туберкульозу може жити роками? Невже його нічим не знищити?

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 11 місяців тому

Доброго дня! Нажаль, в навколишньому середовищі існує досить великий резервуар туберкульозної інфекції, що обумовлює напружену епідемічну ситуацію. Є більше 120 видів мікобактерій туберкульозу (збудник). Найнебезпечнішими є, зокрема такі: -Мікобактерії туберкульозу людського виду, до яких сприйнятливі людина, мавпи й деякі інші види тварин. -Мікобактерії туберкульозу бичачого виду можуть спричинити хворобу у людини, великої рогатої худоби, свиней, кіз, м’ясоїдних тварин, коней, овець, оленів, маралів, борсуків та ін. -Мікобактерії туберкульозу пташиного виду найнебезпечніші для курей, фазанів, людини, великої рогатої худоби. Свині легко заражаються мікобактеріями туберкульозу людського, бичачого, пташиного, мишачого видів. Мікобактерії туберкульозу зберігаються в навколишньому середовищі від 3-4 до 8-12 місяців. Збудник хвороби стійкий до дії кислот, спирту, низьких температур, тривалий час зберігається у висушеному харкотинні, на постільній білизні, посуді та особистих речах хворого, в сирому молоці хворої на туберкульоз корови. Не переносить збудник дії сонячного опромінення, активного хлору дезінфектантів. Якщо конкретизувати, то мікобактерії живуть у річковій воді до 5 міс., в ґрунті – 1–2 міс., у фекаліях і на пасовищах – більше 1 року, в молочних продуктах (масло, сир та інші), що зберігаються на холоді – до 10 міс., в пилу – до 3–5 міс. При температурі мінус 23 ° С мікобактерії туберкульозу не гинуть 7 років, а сонце їх вбиває лише від 7–10 хвилин (пряме) до 2 – 6 годин (розсіяне). Тому, перед придбанням будинку, Вам потрібна більш точна інформація і проведення заключної дезінфекції в даному приміщенні.Будьте здорові.