Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня!Така ситуація-у чоловіка туберкульоз легень, відкрита форма. Його госпіталізували. Сьогодні я принесла йому їсти у палату, одягнула маску таку хірургічну зелену, але санітарочка сказала, що вона не допомагає взагалі, потрібен респіратор. Це дійсно так? А як бути?Як себе захистити, там же всюди паличка. Я часто планую приходити до чоловіка у лікарню. Підскажіть, будь ласка. Дякую.
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 11 місяців тому

Доброго дня!Така ситуація-у чоловіка туберкульоз легень, відкрита форма. Його госпіталізували. Сьогодні я принесла йому їсти у палату, одягнула маску таку хірургічну зелену, але санітарочка сказала, що вона не допомагає взагалі, потрібен респіратор. Це дійсно так? А як бути?Як себе захистити, там же всюди паличка. Я часто планую приходити до чоловіка у лікарню. Підскажіть, будь ласка. Дякую.

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 11 місяців тому

Доброго дня! Так,індивідуальні засоби захисту — це останній «рубіж оборони» для запобігання розповсюдженню ТБ та інших інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Але, існує дійсно суттєва різниця між хірургічною маскою і респіратором. Хірургічна маска-для пацієнта, респіратор-для здороої людини. Хірургічна маска з абезпечує профілактику розповсюдження інфекцій від особи, яка хворіє (наприклад ТБ, грип), до інших осіб, шляхом утримання крупних часточок мокротиння. Маска не забезпечує захист організму користувача (соцпрацівника, медичного працівника, члена родини) від вдихання крапельних частинок, що знаходяться у повітрі закритих приміщень, які містять інфекцію. Маски мають обмежену ефективність фільтрації і нещільно прилягають до носа і рота, таким чином не попереджують проникнення інфікованого аерозолю в дихальні шляхи здорової людини.