Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня! У чоловіка виявили туберкульоз легень, відкрита форма, призначили лікування вдома. Переживаю, бо він не зовсім правильно себе поводить-кашляє, палить, харкотиння плює в серветку, а не як нам казали-закритий контейнер чи банку. Маємо дітей 17 і 9 років. Він спить у іншій кімнаті, але ж ходить по всій хаті. Я хочу придбати кварцову лампу.Чи є доцільним її застосування ? Чи є якісь обмеження до її застосуання? Я вже не знаю,що робити.Дякую за пораду!
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 11 місяців тому

Доброго дня! У чоловіка виявили туберкульоз легень, відкрита форма, призначили лікування вдома. Переживаю, бо він не зовсім правильно себе поводить-кашляє, палить, харкотиння плює в серветку, а не як нам казали-закритий контейнер чи банку. Маємо дітей 17 і 9 років. Він спить у іншій кімнаті, але ж ходить по всій хаті. Я хочу придбати кварцову лампу.Чи є доцільним її застосування ? Чи є якісь обмеження до її застосуання? Я вже не знаю,що робити.Дякую за пораду!

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 11 місяців тому

Доброго дня! Так,в приміщенні кварцування проводиться . Для цієї мети доцільно використовувати бактерицидні УФ-опромінювачі, які могутніше простих кварцових опромінювачів. Довжина хвилі 253,7 нм. Існують деякі правила користування цих ламп: 1. Необхідно врахувати квадратуру кімнат, в яких проводиться знезараження, і вибрати потужність лампи. 2. При включенні обов’язково треба звільнити приміщення від тварин, рослин і вивести людей; 3. Лампа включається на ½ години, після цього її вимикають і залишають до повного охолодження; 4. Ви повинні бути в захисних окулярах. Якщо лампа стаціонарна, краще вивести вимикач за межі кімнати, що забезпечить повний захист; 5. При роботі опромінювача з лампою з кварцового скла утворюється озон, який володіє протигрибковим дією і згубний для патогенної мікрофлори – бактерії, вірусів, спорових мікроорганізмів, однак у великих кількостях шкідливий для здоров’я людини. Тому, після виключення такого кварцевателя, необхідно провітрити кімнату. Зверніть, будь ласка, увагу на те, що існує ряд обмежень, при яких використання кварцової лампи строго заборонено або рекомендовано тільки під наглядом лікаря. Сюди відносяться: будь-які захворювання щитовидної залози, гіпертрихоз (надлишковий небажаний ріст волосся на обличчі і тілі), атеросклероз, туберкульоз, виразка шлунка і кишечника, ниркова недостатність, захворювання крові і серцево-судинної системи. Також, не рекомендують застосовувати прилад при високій температурі тіла. У цих випадках можна використовувати прилад тільки для дезінфекції приміщення, коли там відсутні люди з перерахованими вище недугами.