Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьРубрика: Вагітність і ВІЛДоброго дня! В моєї дитини (12.02.р.н. 2023) на ручці , де вакцину вводили-велика припухлість, як яйце, всередині наче рідина, аж фіолетового кольору. Що це може бути? Вакцинувались не у пологовому-не було вакцини, а в поліклініці на Курнатовського, за місцем проживання.Київ. Наш педіатр зараз на лікарняному.
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна Админ. запитав 12 місяців тому

Доброго дня! В моєї дитини (12.02.р.н. 2023) на ручці , де вакцину вводили-велика припухлість, як яйце, всередині наче рідина, аж фіолетового кольору. Що це може бути? Вакцинувались не у пологовому-не було вакцини, а в поліклініці на Курнатовського, за місцем проживання.Київ. Наш педіатр зараз на лікарняному.

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 12 місяців тому

Доброго дня! За Вашим описом, можу припустити, що у Вашої дитини має місце ускладнення після щеплення БЦЖ ( внаслідок неякісно проведеної вакцинації та порушення техніки введення вакцини) – підшкірний холодний абсцес (підшкірний інфільтрат). Він утворюється в ділянці введення вакцини не в шкірі, а під нею, що пов’язано з надмірно глибоким уведенням вакцини. Холодний абсцес, безболісний при пальпації, може виникнути через 1-8 міс після щеплення (ревакцинації). Протягом 2- 3 міс відбувається його самостійне розсмоктування або пом’якшення з появою флуктуації, а в деяких випадках нориці, через яку виділяється гній без запаху. Починати лікування слід з аплікацій на основі гідрокортизонової мазі, якщо зберігається щільна інфільтрація без розм’якшення. При появі флуктуації показано відсмоктування шприцем казеозних мас і введення у ділянку холодного абсцесу розчину з ПТП, у відповідній до ваги дитини, дозі кожні 3-5 днів. Якщо холодний абсцес упродовж 2-3 міс не піддається місцевому лікуванню, він може бути обережно разом із капсулою видалений методом резекції. В будь-якому випадку, рекомендую обов’язково показати дитину дитячому фтизіатру для вирішення тактики подальшого спостереження та лікування дитини.