Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
0 +1 -1
Відвідувач сайту запитав 4 місяці тому

Доброго ранку! Підскажіть, будь-ласка, в нас склалась така ситуація-у чоловікового брата, що проживає з нами останні 3 роки після місць, виявили туберкульоз. Спочатку лікувався трохи, але покинув, зловживає лкоголем. Зараз сатурація в нього 40-45, майже не встає, ледви говорить.Але, при цьому забороняв і зараз продовжує забороняти, щоб ми викликали швидку допомогу. Бачу і розумію, що все може закінчитись погано. Як уберегти себе від наслідків? Підскажіть, хто має Право на відмову від лікування? Сусідка каже, що якщо помре, то поліція буде обовязково, бо молодий-43 р. То, щоб не звинувачували нас, має бути зафіксовано чи ще якось, що він відмовлявся від медичної допомоги. Це так і як воно виглядає?

1 відповідь
0 +1 -1
Лікар-фтизіатр Ганна Федорівна відповів 4 місяці тому

Доброго дня! Дійсно, відмовитись від лікування можна. Право на відмову від лікування має: -пацієнт з 18 років, дієздатність якого не обмежена; -законні представники пацієнтів до 18 років та пацієнтів визнаних недієздатними чи дієздатність яких обмежено (частина 4 статті 284 ЦКУ). Якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов’язаний це пояснити. Якщо і після цього пацієнт відмовляється від лікування, лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання – засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків. У випадку, коли відмова законного представника від лікування може мати для пацієнта тяжкі наслідки, лікар повинен повідомити про це органи опіки і піклування. В даному випадку потрібно повідомити сімейного лікаря про ситуацію, що склалась. Вашому родичу обовязково потрібно надати медичну допомогу. Найкраще для нього зараз-госпіталізація.