Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Рак шийки матки і ВІЛ

У жінок, які живуть із ВІЛ, у чотири рази вища ймовірність розвитку раку шийки матки, причому в більш молодому віці, а в жінок, інфікованих вірусом папіломи людини, удвічі вища ймовірність інфікування ВІЛ.

Рак шийки матки (РШМ) – другий за поширеністю вид раку серед жінок після раку молочної залози. Кожна третя, на жаль, помирає з таким діагнозом. Численні наукові дослідження довели інфекційну природу розвитку РШМ, спровоковану онкогенними типами вірусу папіломи людини (ВПЛ) – одного із найрозповсюдженіших вірусів. Зважаючи, що понад 80% і чоловіків і жінок є носіями різного роду ВПЛ, немає жодних гарантій, що якісь із цих вірусів не мають онкогенного змісту.

Два типи вірусу папіломи людини: 16 і 18 є онкогенними та  відповідають за майже 50% передракових захворювань шийки матки. Такі стани можуть спричиняти зміни на шийці матки, які з часом можуть призвести до РШМ, інші види ВПЛ є причиною появи генітальних або шкірних бородавок.

 

Найбільш ефективним захистом від РШМ є вакцинація проти вірусу папіломи людини. 

Рак шийки матки зазвичай розвивається дуже повільно. Серйозність проблеми залежить від того, наскільки велика зона ураження клітин, чи поширилася пухлина та вашого загального стану здоров’я. Найкращий спосіб виявити хворобу на ранній стадії — регулярно проходити скринінгові тести.

Кожна жінка, стан здоров’я якої є задовільним, має відвідувати лікаря не рідше 1 разу на рік та робити скринінг. Жінці, з підвищеними факторами ризику хвороби або яка мала передракові стани, краще обговорити з лікарем, як часто її потрібно приходити на огляд.

Важливим є скринінг із використанням ПАП-тесту та виявлення ДНК вірусу папіломи людини. Ці тести не є діагностичними, їхній результат не може точно дати відповідь на запитання, чи у вас є рак шийки матки. Скринінг допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки.

Крім наявності ВПЛ, до факторів ризику раку шийки матки відносяться: тютюнокуріння; наявність ВІЛ (вірусу, який спричиняє СНІД) або іншої хвороби, через яку вашому організму важко боротися з проблемами зі здоров’ям; інфекції, що передаються статевим шляхом; наявність захворювання на РШМ у сім’ї; наявність багатьох сексуальних партнері, незахищений статевий контакт тощо.

Цей вид раку на ранніх стадіях часто має безсимптомний перебіг. Коли рак розвивається, пізніше жінка може помітити такі симптоми:

  • вагінальні кровотечі після статевого акту, між місячними або після менопаузи;
  • водянисті кров’янисті виділення з піхви, що можуть мати сильний та неприємний запах;
  • біль в ділянці малого таза;
  • біль під час статевого акту.

Під час серйозніших стадій хвороби можуть спостерігатися:

  • набряк ніг;
  • проблеми із сечовипусканням або випорожненням кишківника
  • кров у сечі.

Важливо пам’ятати, що ці симптоми також можуть свідчити про інші хворобливі стани здоров’я, проте лише лікар може визначити причину цих симптомів.

ЦГЗ

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).