Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Рак шийки матки є четвертим за поширеністю онкологічним захворюванням серед жінок.

Рак шийки матки є четвертим за поширеністю онкологічним захворюванням серед жінок. Лише у 2020 році більше 342 тисяч жінок у всьому світі померли від раку шийки матки (https://bit.ly/3qHcro3), а в Україні — понад 2 тисячі (https://bit.ly/3GMnyle).

Кожна жінка має ризик розвитку раку шийки матки. Проте є ефективні способи профілактики цього захворювання, і в разі раннього виявлення воно добре піддається лікуванню.

99% випадків (https://bit.ly/3qInxZS) цього захворювання пов’язані із зараженням вірусом папіломи людини (ВПЛ), який є надзвичайно поширеним. Найчастіше він передається під час статевого контакту. Водночас інфікування ВПЛ не завжди є початком онкозахворювання. Дівчата та жінки, які живуть з ВІЛ, мають високий ризик інфікування цим вірусом.

Запобігти розвитку раку шийки матки можна у кілька способів:

✅ Регулярно проходити скринінг

Скринінг — це тестування всіх жінок із групи ризику, у більшості з яких симптоми не проявляються. Під час скринінгу раку шийки матки можна використовувати ПАП-тест.

Усі жінки мають раз на рік проходити обстеження у сімейного лікаря та гінеколога. Саме ці спеціалісти визначають, які види діагностики варто пройти жінці для підтримання здоров’я та раннього виявлення можливих онкологічних захворювань. Наприклад, жінкам віком 30–49 років варто регулярно робити скринінг. Інтервали між такими обстеженнями повинні бути не менше 5 років, рекомендовано робити його раз на 3 роки.

Раннє виявлення цього захворювання є критично важливим, оскільки жінки, у яких він виявляється на ранніх стадіях, мають суттєво вищі шанси на одужання.

✅ Щепитися від ВПЛ

Щеплення проти ВПЛ ― доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вона на 90% зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Щеплення дівчатам рекомендують робити у віці 9–14 років ще до початку статевого життя. Проте вакцинувати можна і хлопців, адже вони можуть бути носіями інфекції. Щеплення захищає від розвитку таких видів раку як рак шийки матки, порожнини рота й горла, статевих органів і ануса.

Вакцина від папіломавірусу не внесена до Національного календаря профілактичних щеплень, проте батькам варто самостійно потурбуватися про імунопрофілактику своїх дітей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).