Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Реформування системи протитуберкульозної допомоги – перші кроки

26 января 2017 в помещении МОЗ Украины состоялось первое заседание Национальной координационной группы по реализации мероприятий реформирования системы здравоохранения в сфере борьбы с туберкулезом. Группа создана в рамках регионального проекта TB-REP (проект «Укрепление систем здравоохранения для эффективного контроля за ТВ и МР-ТВ в странах Восточной Европы и Центральной Азии»), направленного на реформирование системы противотуберкулезной помощи, как части общих реформ здравоохранения ‘я.

Проект TB-REP реалізується протягом 2016-2018 рр. за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в 11 країнах Східної Європи і Центральної Азії (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Узбекистан, Україна, Таджикистан, Туркменістан). Основний реципієнт фінансування ГФ – Центр політик та досліджень в сфері охорони здоров’я (PAS Center), при технічному лідерстві Європейського бюро ВООЗ.

Загальною метою проекту є зменшення тягаря туберкульозу і зупинення поширення стійких до лікування форм шляхом забезпечення політичної прихильності і широкого впровадження доказових пацієнт-орієнтованих підходів для надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ТБ.

Важливим підходом проекту є об’єднання зусиль на різних рівнях – від держави до громадянського суспільства задля надання більш ефективної протитуберкульозної допомоги. Європейська Коаліція по боротьбі з туберкульозом разом з МБФ «Альянс громадського здоров’я» відповідає за компонент підтримки адвокації з боку організацій громадянського суспільства, які є партнерами проекту в 11 країнах проекту. Партнером проекту з боку громадянського суспільства в Україні є БО «Фундація «Українці проти туберкульозу»». Зусилля адвокації організацій громадянського суспільства спрямовані на підтримку переходу до пацієнт-орієнтованих моделей надання протитуберкульозної допомоги з акцентом на надання допомоги в амбулаторних умовах.

Так, держава під лідерством Міністерства охорони здоров’я демонструє свою прихильність щодо курсу реформ шляхом підтримки Національної координаційної групи високого рівня в рамках проекту TB-REP. Створена в Україні робоча група має на меті розробку та реалізацію плану дій щодо необхідної реформи надання протитуберкульозної допомоги. Важливим аспектом такої реформи є підтримка пацієнт-орієнтованого лікування хворих на туберкульоз, зокрема, шляхом амбулаторних моделей надання допомоги. Конкретні завдання, що стоять перед державою в аспекті реформи протитуберкульозної допомоги, пов’язані з розвитком та управлінням кадровими ресурсами, а також підвищенням ефективності фінансування надання протитуберкульозної допомоги.

В первом заседании Координационно совета, которое Состоялось под председательством заместителя министра здравоохранения Оксаны Сивак, приняли участие партнеры со стороны государства и гражданского общества, а также представители Европейского Бюро ВОЗ и Глобального Фонда для борьбы со СПИДом, туберкулезом и малярией.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).