Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ризик інфікування ВІЛ залежить від статі та раси людини – дослідження СDC

Використовуючи дані Національної системи нагляду за ВІЛ, Національного центру статистики охорони здоров’я та перепису населення США, команда CDC досліджувала ризик інфікування ВІЛ протягом життя у Сполучених Штатах. Під час досліджень було виявлено, що ймовірність інфікування сильно відрізняється залежно від статі та етнічної приналежності людини. Фахівці вважають, що результати цього дослідження мають бути використані для коригування програм профілактики ВІЛ.

Використовуючи дані Національної системи нагляду за ВІЛ, Національного центру статистики охорони здоров’я та перепису населення США, команда CDC досліджувала ризик інфікування ВІЛ протягом життя у Сполучених Штатах. Під час досліджень було виявлено, що ймовірність інфікування сильно відрізняється залежно від статі та етнічної приналежності людини. Фахівці вважають, що результати цього дослідження мають бути використані для коригування програм профілактики ВІЛ.Дослідники використали дані про діагноз ВІЛ, смертність та перепис населення з Національної системи епіднагляду за ВІЛ, Національного центру статистики охорони здоров’я та перепису населення США відповідно. Імовірність діагнозу ВІЛ у будь-якому віці розраховувалася на основі діагнозів ВІЛ та смертей, не пов’язаних із ВІЛ, з 2017 по 2019 рік та порівнювалася з аналогічними даними за період з 2010 по 2014 рік.

«Оцінка ризику інфікування ВІЛ протягом життя може бути корисним інструментом для клініцистів, партнерів та осіб, які визначають політику, при описі тяжкості ВІЛ, оскільки вона може бути зрозумілішою для громадськості», — пишуть автори. «Оцінка ризику інфікування ВІЛ протягом життя використовується для порівняння тягаря захворювань у різних популяціях».

Показник ризику інфікування ВІЛ розраховується на основі вихідних даних (стать, раса), отриманих при народженні людини. Тут не беруться до уваги інші фактори, пов’язані з рівнем доходу, способом життя, станом здоров’я тощо.

 

Автори дослідження використовували медичні та статистичні дані про людей, які живуть із ВІЛ у США. Середній показник ризику інфікування ВІЛ з 2017 по 2019 рік склав 1 із 120, що на 11% краще, ніж за попередній період (з 2010 до 2014).

 

В результаті дослідження було виявлено, що у жінок ризик інфікування ВІЛ у 4 рази нижчий, ніж у чоловіків: 1 із 309 та 1 із 76 відповідно. Також експерти встановили, що найвищий ризик інфікування ВІЛ у представників негроїдної раси, а найнижчий – у азіатів.

 

Афроамериканці:

 • Жінки: 1 з 75
 • Чоловіки: 1 з 27

 

Латиноамериканці:

 • Жінки: 1 з 287
 • Чоловіки: 1 з 50

 

Корінні жителі Гавайських островів:

 • Жінки: 1 з 611
 • Чоловіки: 1 з 89

 

Американські індіанці/корінні жителі Аляски:

 • Жінки: 1 з 435
 • Чоловіки: 1 з 116

 

Білі:

 • Жінки: 1 з 874
 • Чоловіки: 1 з 171

 

Азіати:

 • Жінки: 1 на 1298
 • Чоловіки: 1 з 187

 

Про участь трансгендерних людей у цьому аналізі не повідомляється. Проте існують дослідження, що підтверджують підвищений ризик інфікування ВІЛ цієї групи населення. Зокрема, у трансгендерних жінок ймовірність зараження вища у 66 разів, а у транс-чоловіків — у 7 разів, ніж у цисгендерних жінок та чоловіків.

Джерело: https://www.ajmc.com/view/lifetime-hiv-risk-disparities-persist-according-to-cdc-dataПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).