Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Розкриття інформації про ВІЛ-статус у підлітковому віці не шкодить психічному здоров’ю

Чотирирічне дослідження, проведене в Південній Африці оцінило вплив розкриття інформації про ВІЛ у підлітковому віці на психічне здоров’я, прихильність до лікування та придушення вірусного навантаження.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує повідомляти про діагноз дітям, народженим із ВІЛ, до 12 років. Цей процес іноді називають розкриттям інформації. Дослідники спостерігали приблизно за 750 підлітками з ВІЛ, що приймали АРТ. Вони брали участь у трьох інтерв’ю, приблизно по одному на рік. Клініки надали дані про вірусне навантаження.За час дослідження частка підлітків, які знали, що мають ВІЛ, збільшилася з 63% до 85%. Серед тих, хто не знав про свій статус на початку дослідження, 22% були у віці 12 років та старші. У міру дорослішання все більше підлітків отримували таку інформацію. Однак частина дітей так і не дізналася про свій статус.

Вчені не побачили жодної різниці між психічним здоров’ям підлітків, яким повідомили про ВІЛ-статус, і тих, для кого ці дані залишилися закритими. Не було жодного зв’язку між усвідомленням наявності ВІЛ та наявністю тривоги, депресії чи суїцидальних думок.

Крім того, підлітки, які дізналися про своє ВІЛ у період між початком дослідження та другим інтерв’ю, з меншою ймовірністю дотримувалися режиму лікування після розкриття інформації, ніж ті, хто не знав про це. Але підлітки, які дізналися про свій статус між другим та третім інтерв’ю, мали такий самий рівень прихильності, як і ті, хто ще не знав про свій статус. Не було виявлено жодного зв’язку між поінформованістю про статус та вірусною супресією.

«Дослідження показало, що деякі підлітки з меншою ймовірністю дотримуватимуться правил відразу після розкриття інформації. Це свідчить про необхідність надання розширеної підтримки, коли підліток дізнається, що має ВІЛ. Це може набувати форми індивідуального консультування з фахівцем у галузі психічного здоров’я, сімейного консультування або групи підтримки з однолітками», – сказали автори.

Підготував: https://spid.center/ru/posts/7715
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).