Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Розробляється нова терапія для лікування ВІЛ з прийомом 2-3 рази на рік

Компанія ViiV Healthcare планує підвищити концентрацію ін’єкційного каботегравіру для лікування та профілактики ВІЛ, щоб знизити кількість уколів до 2-3 разів на рік. Йдеться про каботегравір, який продається під торговою маркою «Кабенува». Він був схвалений FDA у 2021 році.

Зараз каботегравір вводять у сідничний м’яз кожні 2-3 місяці, причому робити це можуть лише медичні працівники, пацієнти мають стабільно відвідувати клініки. Це альтернатива щоденному прийому таблеток, проте вчені хочуть зробити якість життя людей із ВІЛ ще кращою.

«Зараз пацієнти кажуть, що їм дуже подобаються ліки, але чи може бути триваліший період між прийомами? Наприклад, 3-4 рази на рік? В ідеалі людям хотілося б проводити всі маніпуляції вдома самостійно», – каже виконавчий директор ViiV Дебора Уотерхаус. Тому компанія розробляє нову рецептуру з автоін’екторним пристроєм — він допоможе людям легко робити ін’єкції самостійно.

Клінічні випробування компанія планує розпочати у 2026 році, а у 2030 році випустити препарат на ринок. У той же час, ViiV розробляє версію каботегравіру «надтривалої дії» для лікування та профілактики ВІЛ.

Згідно з прогнозами, ліки, які можна буде вводити раз на 4 місяці, з’являться у 2026 році, а до 2030 року розробники планують збільшити інтервал між ін’єкціями до 6 місяців.

https://www.theguardian.com/business/2023/sep/28/hiv-drug-self-injected-home-treatment-gsk-viiv-healthcare-cabotegravir

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).