Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Розширений пакет допомоги може врятувати життя людей із пізньою стадією ВІЛ

Відомо, що люди на пізніх стадіях ВІЛ-інфекції наражаються на високий ризик смерті навіть після початку антиретровірусної терапії (АРТ). Цей ризик збільшується зі зниженням кількості CD4. Тому у рекомендаціях ВООЗ міститься заклик до надання розширеного пакету допомоги всім людям з пізніми стадіями ВІЛ, щоб запобігти або лікувати небезпечні для життя інфекції. Всім дітям з числом лімфоцитів CD4 нижче 200 копій або симптоматичною ВІЛ-інфекцією (3 або 4 стадії за ВООЗ), а також всім дітям з ВІЛ віком до 5 років слід пропонувати розширений пакет допомоги.

Дослідження, представлене на 12-й Міжнародній конференції спільноти зі СНІДу (IAS 2023) доктором Шрікалою Ачарья показує, що можна інтегрувати розширений пакет послуг з лікування ВІЛ у 17 державних Центрах Мумбаї (Індія) без будь-яких додаткових людських ресурсів. Що дуже важливо, оскільки це допомагає рятувати життя.

«Ми розробили стандартні операційні процедури для ведення пацієнтів із просунутою стадією ВІЛ-інфекції та навчили персонал ВІЛ-центрів швидкому відстеженню та скринінгу за допомогою таких тестів, як LF-LAM та CrAg[1]», – сказав автор дослідження д-р Шрікала Ачарья.

Із 38 042 осіб, зареєстрованих для отримання АРТ у 17-ти ВІЛ-центрах у Мумбаї, у 4 334 – було виявлено (в основному за допомогою тестування на CD4) пізню стадію ВІЛ-інфекції. З них – 64% отримали розширений пакет допомоги при ВІЛ та 88% з них вижили.

Дві третини були чоловіками. Середній вік становив 43 роки. У половини людей кількість CD4 була нижчою за 137, а у чверті – менше 80 клітин. Більше 90% учасників дослідження пройшли скринінг на туберкульоз (ТБ) за допомогою LF-LAM і 7% з них мали активну форму ТБ.

Близько 96% тих, кому було запропоновано розширений пакет допомоги при ВІЛ, пройшли скринінг на криптококову інфекцію і 25 осіб (0,9%) мали позитивний результат. Всім учасникам дослідження було запропоновано профілактику котримоксазолу, який захищає від пневмонії, малярії та інших серйозних опортуністичних інфекцій. Профілактику здобули 97%.

 

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/aug-2023/mumbai-shows-triaging-those-advanced-hiv-disease-government-centres-feasib

[1] LF-LAM (ліпоарабіноманнановий тест бокового зсуву) – тест сечі для діагностики туберкульозу у осіб, які живуть із ВІЛ.

CrAg – тест для виявлення криптококових антигенів.

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).