Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Розвінчуємо міфи про туберкульоз

Вашій увазі пропонуємо найбільш поширені міфи про туберкульоз серед клієнтів нашої Гарячої лінії та їх спростування. 

1.Туберкульоз – це хвороба виключно «неблагополучних» – ув’язнених, осіб без постійного місця проживання, ВІЛ-інфікованих тощо. 

Це, дійсно, дуже поширена думка, що туберкульоз – це хвороба маргіналів. Але ситуація вже давно змінилася: захворіти на туберкульоз може кожен: дитина, дорослий, вчитель, бізнесмен, пенсіонер, продавець – та будь-хто, не зважаючи на вік та соціальний статус. Стресові ситуації, неправильне харчування, недостатня кількість сну, забагато часу, проведеного на роботі, наявність хронічних захворювань — це те, що ослаблює імунну систему та робить людину вразливою до збудника туберкульозу. А в умовах епідемії ризик інфікування досить високий (через велику кількість хворих, що виділяють збудник інфекції).

2. Щеплення БЦЖ не має сенсу. Його використовують вже досить давно, а в країні, не зважаючи на це – епідемія туберкульозу. 

За чинним графіком щеплення протитуберкульозною вакциною БЦЖ в Україні роблять немовлятам на третій день життя. Щеплення БЦЖ відіграє важливу роль у щепленні немовлят і запобігає розвитку таких смертельних форм захворювання, як туберкульозний менінгіт та дисемінований туберкульоз.

3. Відміна флюорографія в якості скринінгу – це провал. Саме це обстеження раніше дозволяло вчасно діагностувати ТБ, відтепер, без обов’язкової щорічної флюорографії варто чекати збільшення кількості хворих на ТБ.

В жодному разі. Для найбільш вразливих верств населення (ЛЖВ, людей з імунодефіцитами, цукровим діабетом, злоякісними пухлинами, особам, які зловживають психоактивним речовинами, ув’язненим, біженцям, мігрантам, безробітним тощо) і, водночас, основних розповсюджувачыв туберкульозу цей скринінг –  не відмінений. А отже, шляхом проведення анкетування та регулярного скринінгу  декретованих осіб на збільшення епідемії чекати не варто.

4. Туберкульоз можна вилікувати виключно в стаціонарі, інших способів – наразі не існує.

На щастя, ні. При успішному лікуванні хворий на ТБ з відкритою формою через 2 тижні перестає виділяти бактерії та заражати людей навколо і може лікуватись амбулаторно. За певних умов (наявності вдома окремої кімнати, правильно організованого санітарно-епідеміологічного порядку) пацієнт може лікуватися амбулаторно весь період захворювання.

5. Якщо туберкульоз діагностують у працівника в робочому колективі – його слід звільнити та відправити лікуватись, він в будь-якому разі, незалежно від форми туберкульозу, вкрай небезпечний для інших, навіть якщо пройде курс лікування.

Ні. Звільнити працівника не мають права. Йому надається лікарняний на весь період лікування. Після закінчення успішного лікування, в залежності від місця роботи та форми ТБ, шляхом проходження комісії, працівник не становить загрози для оточуючих та може працювати на своєму місці роботи.

6. Після повного одужання від туберкульозу людина може жити так само, як і до захворювання –  жодних обмежень не існує.

Ні. Особі, яка перехворіла на ТБ потрібно налагодити раціональне харчування, повноцінний сон, уникати стресів, тяжкої фізичної праці  та тривалий час перебувати під прямим сонячним промінням.

7.  Амбулаторне лікування запровадили лише для того, щоб зменшити вартість лікування для держави. Набагато надійніше лікувати будь-яку форму туберкульозу в стаціонарі.

Ні. Амбулаторне лікування сприяє зменшенню кількості осіб з резистентним ТБ та кращому психоемоційному стану пацієнтів.

8. Лікування туберкульозу – платне і дуже дороге. Держава не забезпечує ліками пацієнтів, хворих на туберкульоз.

Ні. Наша держава забезпечує безоплатне протитуберкульозне лікування І лінії всім пацієнтам. Лікування дороговартісними препаратами ІІ лінії в Україні фінансує Глобальний Фонд.

9. Якщо є можливість уникнути проведення проби Манту – варто не робити її, вона шкідлива та токсична це й тому, що має проводитись щорічно.

Ні. Проба Манту абсолютно нешкідлива та нетоксична процедура і показує лише реактивність організму (появу антитіл  на введення антигенів ТБ).

10. Найкращі методи лікування ТБ – це ті, які пропонує нетрадиціна медицина: продукти бджільництва, екстракт капустянки тощо. Натуральні засоби не зашкодять ослабленому хворобою організму та не викличуть жодних побічних ефектів. 

Ні. Продукти нетрадиційної медицини можуть лише пришвидшити розвиток ускладнень та збільшити частоту летальних випадків від ТБ.

Підготував: Гаряча лінія
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).