Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ще 2 людини «вилікувалися» від ВІЛ — 1 чоловік завдяки лікуванню від раку та 1 жінка, яка таємничим чином розвинула природний контроль над вірусом

Одному пацієнту пересадили кістковий мозок від донора, який має імунітет до ВІЛ. Інша людина, жінка, має «нетипову» кількість спеціальних клітин, які можуть атакувати ВІЛ, що робить її «елітним контролером» інфекції.

Ще двох ВІЛ-позитивних пацієнтів “вилікували” від вірусу імунодефіциту людини, оголосили вчені на AIDS 2022 цього тижня в Монреалі. Одна людина — хворий на рак, а інша — жінка, яка, здається, має таємничу й особливу вроджену здатність контролювати вірус після лікування.

Ці знахідки — хоча обидві все ще дуже рідкісні — є двома різними проблисками надії для дослідників ВІЛ/СНІДу, які шукають ліки від цієї хвороби, досягнуті двома дуже різними механізмами. Вчені вважають за краще говорити, що ці люди перебувають у «довгостроковій ремісії», оскільки ми не можемо напевно сказати, що лікування є постійним. Однак обидва нові випадки мали мало (якщо взагалі були) доказів реплікації ВІЛ в організмі протягом кількох років, що є хорошою ознакою того, що це не тимчасове вирішення проблеми. Кілька інших випадків, подібних до цих двох пацієнтів, було помічено в усьому світі за останні роки, і темпи цих двох різних марок «ліків» прискорюються.

«Лікування» №1: особливий вид лікування раку

Тімоті Браун, раніше відомий як «Берлінський пацієнт», вважається першою відомою людиною, яка вилікувалась від ВІЛ. А загалом першим пацієнтом, якого було визнано функціонально вилікуваним від ВІЛ, є анонім, якого називають пацієнтом «Міста надії» (названий на честь онкологічного центру в Каліфорнії, де він лікувався від лейкемії).

Повідомлення про «вилікування» ще одного пацієнта є результатом лікування раку: використання трансплантації кісткового мозку зі стійкими до ВІЛ клітинами. Пацієнт, якому зараз 66 років, жив із ВІЛ 31 рік. Коли ж йому зробили трансплантацію з приводу лейкемії у віці 63 років, його лікар Яна Діктер заявила, що в нього «немає доказів реплікації ВІЛ» під час виступу в понеділок на конференції СНІД 2022 у Монреалі. “Мета цієї трансплантації полягала в тому, щоб вилікувати його лейкемію”, – сказала вона, але така ж стратегія може спрацювати для інших людей, у яких у майбутньому буде діагностовано як лейкемію, так і ВІЛ.

Є ще принаймні двоє чоловіків, які були ефективно «вилікувані» від ВІЛ за допомогою подібної трансплантації кісткового мозку — берлінський пацієнт (у 2007 році) та лондонський пацієнт (оголошено у 2019 році). У лютому жінка в Нью-Йорку стала першою жінкою, хворою на лейкемію, яку вважали «імовірно» вилікуваною від ВІЛ за допомогою нової трансплантації пуповинної крові, також для лікування раку крові.

У всіх цих гучних випадках пацієнтів лікували від раку за допомогою трансплантатів клітин крові, стійких до ВІЛ, отриманих від донорів зі спеціальними мутаціями, що знищують вірус. Є ще один чоловік із Дюссельдорфа, Німеччина, який, здається, вилікувався подібним чином, але його лікарі були більш обережними щодо оприлюднення його випадку в медичній літературі.

Діктер повідомила, що хоча лікування пацієнтів у «Місті Надії» не стане широко поширеним панацеєю для всіх, хто живе з ВІЛ у всьому світі, зараз «ми бачимо більше випадків раку крові» у літніх ВІЛ-позитивних пацієнтів у США, і ця стратегія може допомогти деяким із них.

«Лікування» №2: «Елітний» контроль над хворобою природним шляхом

Лорін Вілленберг вважається «елітним» контролером ВІЛ.

Іншим «вилікуванням» від ВІЛ, оголошеним на AIDS 2022, була жінка з Іспанії, яка була фактично вільною від ВІЛ протягом 15 років після закінчення лікування антиретровірусними препаратами проти ВІЛ. (Як правило, коли пацієнти припиняють приймати ліки від ВІЛ, вірусне навантаження відновлюється).

Вважається, що вона є частиною незвичайної групи людей у ​​всьому світі, які називаються «елітними контролерами», чиї тіла природним чином атакують і пригнічують ВІЛ, навіть повністю знищуючи його в деяких випадках без ліків. Доктор Нурія Клімент Відаль з Барселони сказала, що загальна ДНК ВІЛ-1 анонімного пацієнта зменшилася на 98%. «Можливо, у неї є спеціальні генетичні фактори», – сказала Відаль на конференції AIDS 2022, додавши, що у пацієнта є «нетипова» кількість спеціальних природних клітин-кілерів, які можуть атакувати ВІЛ.

Хоча точно невідомо, скільки таких елітних контролерів існує в усьому світі, за останні роки з’явилося щонайменше два додаткових випадки того, що вважається природним контролем ВІЛ. Каліфорнійка Лорін Вілленберг, ще один так званий «елітний контролер», яка інфікувалася ВІЛ у 1992 році, не має жодних слідів вірусу в своєму організмі. Інша жінка, якій у 2013 році в Аргентині поставили діагноз ВІЛ, мала подібний випадок природного контролю. Її донька, народжена у 2020 році, не інфікована ВІЛ, і цього зазвичай можна досягти лише завдяки антиретровірусній терапії (АРТ) під час вагітності.

Висновки «елітного контролера» — незалежно від того, отримані вони за допомогою ліків чи без них — є, мабуть, більш захоплюючими для десятків мільйонів людей, які живуть з ВІЛ у всьому світі і не хворіють на рак крові. Доктор Брюс Уокер, дослідник ВІЛ з Інституту Рейгона в Массачусетсі, сказав у 2020 році, що механізм контролю над елітою все ще є трохи таємничим, але його «потенційно можна перекласти на інших людей».

Джерело: https://www.insider.com/hiv-cures-cancer-treatment-natural-control-2022-8Підготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).