Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Що потрібно врахувати при плануванні візитів до лікаря, процедур та лікування ВІЛ в умовах тривалої відсутності електроенергії

1. Як правильно підготуватися до візитів до лікаря

 • Уточніть графік планових вимкнень електроенергії медичного закладу на офіційних ресурсах місцевих постачальників електроенергії або за допомогою мобільних додатків. Це допоможе уникнути незручностей та запланувати візити у періоди, коли світло буде доступне.
 • Зв’яжіться зі своїм лікуючим лікарем, або медичним закладом заздалегідь і уточніть можливість, за потреби, перенесення візиту або запису на інший час, якщо вимкнення світла співпадає з вашим прийомом до лікаря. Заздалегідь уточніть можливість отримати послуги в умовах вимкнення світла.
 • Майте при собі копії основних медичних документів (електронні або паперові версії), які можуть бути необхідні під час візиту до лікаря, щоб уникнути залежності від електронних систем медичного закладу.

2. Препарати та лікування

 • Подбайте про достатній запас антиретровірусних препаратів на випадок затримки через можливі перебої з отриманням ліків медичним закладом. Уточніть у лікаря про можливість отримати лікування на більш тривалий період (на 3-6 та більше місяців).
 • Переконайтеся, що ліки зберігаються відповідно до рекомендацій щодо температурного режиму їх зберігання. Якщо ліки потребують зберігання в низьких температурах (холодильнику), використовуйте термосумки з холодовими елементами на випадок довготривалого вимкнення світла.
 • Запишіть або майте в контактах список контактів (лікарі, соціальні працівники) на випадок потреби у невідкладному поновленні запасу ліків. Також ви завжди можете звернутися до нас за допомогою. 

3. Підготовка до медичних процедур

 • Заплануйте медичні процедури, що потребують електроенергії  на ранкові години або на часи, коли ймовірність наявності світла вища. Уточніть можливість проведення процедур у медичних закладах, що обладнані генераторами.

4. Рекомендації загального характеру:

 • Майте при собі портативні ліхтарі або налобні ліхтарики, щоб забезпечити достатнє освітлення у випадку вимкнення світла в медичному закладі або вдома.
 • Зарядіть мобільні телефони, павербанки та інші засоби зв’язку. 
 • Майте при собі список контактів для екстрених ситуацій.
 • Підтримуйте регулярний контакт з лікуючим лікарем  для швидкого отримання консультацій та рекомендацій.
 • Залишайтеся на зв’язку з спільнотами людей, які живуть з ВІЛ, для обміну інформацією і досвідом щодо адаптації до умов перебоїв з електропостачанням.

В умовах частих або довготривалих вимкнень світла важливо бути підготовленими та забезпечити безперервність лікування і збереження доступу до медичних послуг. Правильне планування, зв’язок з лікарями, запаси необхідних ресурсів та знання про заходи безпеки допоможуть мінімізувати ризики та підтримати здоров’я.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).