Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Що притаманно довгожителям: результати дослідження

Когнітивні здібності, особливо пам’ять, зазвичай погіршуються із віком. Однак деякі люди, яких часто називають довгожителями, можуть дожити до пізнього віку з функцією пам’яті, як люди на 30 років молодші. Вчені прагнули охарактеризувати структуру мозку людей похилого віку та визначити демографічні та клінічні фактори, а також спосіб життя пов’язаний з цим фенотипом.

У експерименті взяли участь люди віком 70–85 років без неврологічних та психіатричних розладів. З них вчені відібрали 64 довгожителі, всім було більше 80 років, ніхто не страждав від проблем із пам’яттю чи іншими нейродегенеративними патологіями. Всі учасники пройшли нейропсихологічні та клінічні обстеження, МРТ-сканування, забір зразків крові для вимірювання біомаркерів деменції та генетичного аналізу.

Згідно з результатами, у довгожителів був підвищений обсяг сірої речовини в тих областях мозку, що відповідають за пам’ять. Класифікація машинного навчання, що включає 89 демографічних, життєвих і клінічних предикторів, показала, що більш висока швидкість руху (незважаючи на відсутність групових відмінностей у частоті вправ) і найкраще психічне здоров’я були найбільш характерними факторами для довгожителів.

Вчені також зібрали головні чинники біографії в усіх добровольців. Виявилося, що більшість довгожителів регулярно займалися фізичною активністю, мали музичну освіту, розлучилися або розійшлися з партнером і були незалежними від будь-кого в повсякденному житті. Також вони набрали вищі бали в тесті на читання.

https://www.thelancet.com/journals/lanhl/article/PIIS2666-7568(23)00079-X/fulltext#%20

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).