Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Що робити, якщо залишилися без препаратів АРТ

Шановні пацієнти! У зв’язку із воєнними діями на території України, багато з Вас залишилися без АРВ-препаратів, або з частиною схеми.

⁉До нас надходить багато звернень щодо того, чи можна приймати по 1/2 (половині) таблетки або лише один препарат зі схеми.

‼Наші рекомендації:
☑Зменшувати дозування категорично не можна. Тобто не можна пити по пів таблетки або 1 препарат зі схеми. Це може призвести до формування резистентності, тобто після відновлення прийому препарат не працюватиме, оскільки вірус почне мутувати і стане стійким до ліків.
☑Якщо нема ліків, то потрібно допити те, що є, припинити прийом і чекати поки буде можливість відновити прийом повної схеми. ❗Одномоментне припинення прийому не має таких наслідків і не веде до формування резистентності.

❓Чи матиме це наслідки для здоров’я❓
Відміна прийому може призвести до підвищення вірусного навантаження. Так, це складно та неприємно, але катастрофічних наслідків для здоров’я не буде. Враховуючи це, варто бути обачними в статевому житті. Оскільки вірусне навантаження підвищиться, то це може підвищити ризик інфікування для статевих партнерів. Рекомендуємо використовувати презервативи або утриматися від статевих контактів задля збереження здоров’я своїх близьких.

Підготував: Адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).