Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Щомісячний ін’єкційний PrEP має значніші переваги над щоденним прийомом таблеток для запобігання інфікування ВІЛ: дослідження

Трирічне дослідження щойно завершилося, і результати показують, що коли пацієнтам роблять один прийом PrEP раз на два місяці, їх ризик інфікування ВІЛ стає на 66% нижчим, ніж у тих, хто здійснював щоденний прийом таблеток.

Коли антиретровірусну терапію, відому як перед експозиційну чи доконтактну профілактику, або PrEP, було розпочато майже десятиліття тому, пацієнти раптово змогли досягти майже повного захисту від зараження ВІЛ, приймаючи лише одну таблетку на день.

Але в цьому був великий недолік: не всі однаково старанно дотримувались цього щоденного режиму прийому таблеток, а при пропуску доз захисний щит від прийому PrEP значно послаблюється. Але дослідники, можливо, вирішили це питання: перший у своєму роді ін’єкційний PrEP, який вводиться раз на вісім тижнів.

Трирічне дослідження щойно завершилося, і результати показують, що коли пацієнтам роблять один прийом PrEP раз на два місяці, їх ризик інфікування ВІЛ стає на 66% нижчим, ніж у тих, хто здійснював щоденний прийом таблеток.

“Різниця ефектів значною мірою обумовлена” охопленням “статевих актів”, – пояснив автор дослідження доктор Рафаель Ландовиц. Іншими словами, повідомив Ландовиц, коли пацієнт не приймає щоденні таблетки PrEP у відповідності з приписами, “тоді це” не вдається “. Але коли один і той же пацієнт отримує тривалий прийом PrEP, він, по суті, гарантовано отримує два місяці захисних ліків від інфікування ВІЛ.

Ландовиц-професор медицини Центру клінічних досліджень та освіти при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (Каліфорнія) та співдиректор Центру ідентифікації, профілактики та лікування ВІЛ (Лос-Анджелес). У випуску New England Journal of Medicine за 12 серпня Ландовиц і його команда повідомили про свої спроби перевірити ефективність ін’єкційного PrEP серед більш ніж 4500 пацієнтів.

З середнім віком 26 років приблизно 4000 пацієнтів були чоловіками, які мають секс з чоловіками або бісексуалами; трохи менше – 600 пацієнтів були трансгендерними жінками.

Близько половини були пацієнтами, яким було призначено прийом таблеток, відомих як Трувада, що передбачає специфічну комбінацію кількох антиретровірусних препаратів. Решта пацієнтів отримали один раз на два місяці єдиний 600 міліграмовий прийом каботегравіру-антиретровірусного коктейлю тривалої дії.

Після відстеження протягом трьох років загалом у 52 учасників було вперше виявлено ВІЛ. З них 39 – у групі таблеток, тоді як лише 13 – у групі ін’єкцій. І Ландовиц повідомив, що вирішуючи “проблему прихильності”, однак, є ще одна важлива сторона ін’єкційного варіанту: розсудливість.

Незалежно від того, як це сприймається, “PrEP як концепція розширює можливості”, – зауважив Ландовиц, – тому що вона дозволяє особам, які можуть або не можуть висловити свою думку у прийнятті рішення про статеве життя, або про те, чи використовується презерватив, захистити себе від ВІЛ інфекції. А для людей, які з багатьох причин – не можуть, не використовують або не будуть користуватися презервативами, PrEP – це надійна профілактика ВІЛ”.

Додатковий плюс в ін’єкційному PrEP полягає в тому, що “вам не потрібно носити з собою пляшку з таблетками і ризикувати, щоб хтось судив про те, чому ви приймаєте ліки, що це за ліки, чи навіть викликати у партнерів агресію та жорстокість.

Тож коли ін’єкції можуть стати доступними? Ландовиц зауважив, що підхід його команди зараз переглядається в Управлінні з контролю за харчовими продуктами та медикаментами США, і рішення очікується до кінця цього року або на початку 2022 року. Це зробить каботегравір першою з кількох версій ін’єкційного PrEP, які вже готуються.

Це, ймовірно, матиме додаткову користь від збільшення групи пацієнтів групи ризику, які вирішать в першу чергу прийняти захист від PrEP, сказала Куаррайша Карім. Вона є професором епідеміології в Колумбійському університеті в Нью -Йорку, і вона написала супровідну редакційну статтю. У своїй редакційній статті Карім охарактеризувала необхідність дотримуватись режиму прийому таблеток як “серйозний недолік” оральної форми PrEP, і розглядає ін’єкційний варіант який “добре підходить для людей, які не можуть дотримуватись щоденного режиму прийому таблеток. “Це на краще, тому що “охоплення PrEP має значно збільшитися для досягнення загальносвітової мети щодо зменшення ВІЛ -інфекції”, – написала вона.

“Розширення можливостей PrEP за допомогою препаратів більш тривалої дії, таких як ін’єкційний каботегравір, -це крок у правильному напрямку на шляху до припинення СНІДу як загрози громадському здоров’ю”,-додав Карім.

 

Джерело: https://medicalxpress.com/news/2021-08-bimonthly-prep-daily-pill-warding.html
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).