Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Шоста людина у світі вилікувалася від ВІЛ

Чоловік, який отримав назву «женевський пацієнт», є шостою людиною у світі, яка повністю вилікувалася від ВІЛ. На відміну від попередніх випадків перемоги над захворюванням, пацієнт не отримав трансплантат з мутацією гена, що блокує вірус – йому повністю пересадили кістковий мозок. 

Раніше, п’ять людей вважалися «вилікуваними» від ВІЛ: пацієнти з Берліна, Лондона, Дюссельдорфа, Нью-Йорка та міста Надії, штат Каліфорнія. Усі вони перенесли трансплантацію кісткового мозку через лікування серйозних випадків раку, отримавши стовбурові клітини від донора з мутацією гена CCR5. Відомо, що ця мутація блокує проникнення ВІЛ у клітини організму.

У 2018 році пацієнт із Женеви аналогічним чином отримав трансплантацію стовбурових клітин для лікування особливо агресивної форми лейкемії. Але цього разу трансплантація була зроблена від донора, який не був носієм мутації CCR5, повідомили французькі та швейцарські дослідники. А це означає, що вірус все ще здатний проникати у клітини пацієнта.

Проте, через 20 місяців після того, як чоловік припинив приймати антиретровірусну терапію, яка знижує кількість ВІЛ у крові, лікарі у не виявили слідів вірусу в його організмі. Хоча вони не можуть виключити, що ВІЛ до людини повернеться, тому дослідники заявили, що пацієнт перебуває у довгостроковій ремісії. Діагноз ВІЛ поставили чоловіку ще у 1990 році.

Існує кілька можливих пояснень того, чому пацієнт із Женеви вилікувався. Так, на думку вчених,  трансплантація усунула всі інфіковані клітини без необхідності знаменитої мутації. Також важливу роль відіграло імуносупресивне лікування, яке було потрібне після трансплантації.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).