Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Шостий Національний Жіночий Форум з ВІЛ та СНІД

Метою Форуму є активізація ролі жінок у формуванні національної політики і стратегій у відповідних заходах щодо ВІЛ та гендерної рівності.

Більше 70 учасниць та учасників з України та міжнародних представниць зберуться в Святогірську на Шостому Національному Жіночому Форумі з ВІЛ та СНІД, який проходитиме з 30-го вересня по 3 жовтня.Рішення проводити щорічний Форум на Донеччині було прийнято задля максимальної участі жінок з цього регіону та з Луганської області. Представниці спільноти (жінки, які живуть з ВІЛ), які проживають в зоні воєнного конфлікту, мають обмежені можливості долучитися до національних заходів і в цілому для них є менш доступними ті послуги, що є в інших регіонах, не тільки у сфері медицини, але й в інформаційній та освітній сферах.

«Цього року кількість бажаючих відвідати наш Форум перевищила наші очікування, а це означає, що цікавість до програм та ініціатив, які ми розвиваємо росте з кожним днем. За шість років у нас дуже багато досягнень. Ми долучилися до проведення    ґендерного аудиту Стратегії боротьби з ВІЛ, туберкульозом та гепатитом до 2030, затверджену Кабінет Міністрів України в листопаді 2019 року, для виявлення можливості ґендерно-чутливих втручань у пакеті послуг з ВІЛ, що фінансуються з внутрішніх ресурсів, а також від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Ця технічна допомога сприятиме розширенню участі жінок, які живуть з ВІЛ, та жінок з ключових груп населення в такому ґендерному бюджетуванні, – розповіла Олена Стрижак, головуюча правління БО «Позитивні жінки». – Девіз нашого Форуму – “Ми – більше ніж пацієнтки”, тому що жінки, які живуть з ВІЛ, виступають за дотримання прав всіх жінок в Україні, протидію насильству та досягнення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя».

Метою Форуму є активізація ролі жінок у формуванні національної політики і стратегій у відповідних заходах щодо ВІЛ та гендерної рівності. Головні меседжі заходу – надати інформацію учасницям, показати силу жіночого лідерства, активізму в Україні, зокрема для жінок в зоні воєнного конфлікту (Донецька та Луганська області), які хочуть приєднатися до спільноти, організації, щоб вони мали змогу поспілкуватися «вживу», почути про те, що є зараз і які плани з подальшої роботи для покращення якості послуг та захисту своїх прав.

Щодо основних тематик Національного Жіночого Форуму з ВІЛ та СНІД – залишаються пріоритетними теми попередніх заходів, зокрема, ВІЛ та старіння, доступ до сексуальних та репродуктивних прав, захист прав жінок, в тому числі право на всиновлення/опіку дітей. В цьому році є ще одна дуже важлива ключова тема – валідація елімінації передачі ВІЛ та сифілісу від матері до дитини. Україна наразі готує національний звіт, задля подальшого отримання сертифікату ВООЗ. Для БО «Позитивні жінки» і взагалі спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, на найближчі 3 роки це стратегічно важлива ціль. Важливо об’єднати зусилля представників влади, громадськості, спільноти для досягнення цієї мети та елімінації. З початку епідемії ВІЛ в країні відсоток передачі ВІЛ від матері до дитини значно знизився – від 27% до 1,6%, але окрім самого відсотку залишаються питання, що ще не вирішені. Вони безпосередньо стосуються захисту прав, необхідності декриміналізації передачі ВІЛ – вилучення з Кримінального кодексу статті щодо свідомого інфікування ВІЛ, яка є дискримінаційною. Спільнота жінок, які живуть з ВІЛ, вже працює в цьому напрямку, але цей процес довгий.

В рамках Форуму 2 жовтня пройде Марш жінок, які живуть з ВІЛ, та їх соратниць, з метою показати силу спільноти, наголосити на правах та привернути увагу до важливих питань уразливих жінок – протидія насильству, дискримінації,  сексизму. 

 

 

 

 

Джерело: http://www.helpme.com.uaПідготував: адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).