Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Створено імплантат, який протягом півроку захищає від ВІЛ

Група вчених із UNC-Chapel Hill (США) розробила безпечний імплантат, який може захищати організм від ВІЛ протягом шести місяців. Його вводять під шкіру за допомогою ін’єкції, при цьому людина не повинна відчувати сильний дискомфорт. Головна перевага імплантату – безпека для організму. Він складається з біорозкладного матеріалу. Якщо з якихось причин людина відмовиться від неї, то їй запропонують варіант, який потрібно вийняти.

Працює імплантат так: після ін’єкції середні концентрації каботегравіру в плазмі починають перевищувати встановлені контрольні показники для захисту від ВІЛ. Це допомагає уникнути зараження. Проаналізувавши його дію, вчені дійшли висновку, що технологія зможе захищати організм як мінімум півроку.

Дослідники вже провели клінічні випробування на мишах та макаках. Імплант показав 100% ефективність, ніхто з тварин не постраждав від серйозних побічних ефектів. Вчені сподіваються, що розробка допоможе у профілактиці ВІЛ, особливо в тих країнах, де рівень медицини, як і раніше, вкрай низький.

https://www.nature.com/articles/s41467-023-36330-5, https://spid.center/ru/posts/8591

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).