Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Схеми на основі долутегравіру більш ефективні у зниженні передачі ВІЛ від матері до дитини

Згідно з одним із останніх досліджень, проведених вченими, було виявлено, що на перинатальну передачу ВІЛ може впливати і тип ліків, які приймає мати. Менш часта передача інфекції від матері до дитини спостерігалася у жінок, які приймали схему на основі долутегравіру (DTG), порівняно з тими, хто приймав ефавіренз (EFV).

Дане дослідження проводилося в Ефіопії в період з 2015 до 2023 року. Загалом у випробуванні взяли участь 958 пар матерів та немовлят, 50% з яких не зазнавали впливу ВІЛ. Середній вік жінок становив 29 років.

Низька прихильність до антиретровірусної терапії (АРТ) була виявлена у 9% учасниць, які приймали EFV, і у 7% учасниць, які приймали DTG. 15,4% у групі EFV та 14,8% у групі DTG не розкрили ВІЛ-статус своєму партнеру. Медіана тривалості АРТ склала 32 місяці у групі EFV та 45 місяців у групі DTG.

Передача вірусу від матері до дитини серед жінок, які приймали EFV, склала 4,6%, а серед тих, хто приймав DTG – 2,3%. Імовірність передачі ВІЛ у групі DTG була на 44% нижче, ніж у групі EFV. Продовження профілактичної допомоги знизило ризик передачі вірусу на 7%. У жінок з поганою прихильністю до АРТ ризик передачі ВІЛ дитині був вищим у 5,8 разів.

 В результаті дослідження вчені дійшли висновку, що схеми на основі долутегравіру призводять до зниження швидкості передачі ВІЛ від матері до дитини. У зв’язку з цим саме дане лікування необхідно використовувати в першу чергу.

За словами вчених, перинатальна передача ВІЛ може спричинити когнітивний дефіцит у дітей. Проведений раніше метааналіз 35 досліджень показав, що діти, які отримали ВІЛ від матері, мали більш виражені порушення швидкості обробки інформації, робочої пам’яті та виконавчої функції.

 

Джерело: https://www.dovepress.com/effect-of-dolutegravir-based-first-line-antiretroviral-therapy-on-moth-peer-reviewed-fulltext-article-HIV

 

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).