Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

TAF може бути ефективним у вигляді PrEP при прийомі один раз на тиждень

Тенофовір алафенамід (TAF) можна використовувати як пероральну доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP) один раз на тиждень, заявили фахівці з Центрів по контролю захворювань США. Висновки зроблено за підсумками випробувань, проведених на тваринах.

Тенофовір алафенамід – це нова форма тенофовіру дизопроксилу (TDF), основного препарату пероральної PrEP («Трувада» та аналоги). TAF залишається в організмі довше, ніж TDF, і з меншою ймовірністю шкодить ниркам. На даний момент він використовується як PrEP тільки в поєднанні з емтрицитабіном («Дескові»).

Дослідники з Центрів по контролю захворювань США провели дослідження на макаках, щоб перевірити фармакокінетику та профілактичну ефективність щотижневих доз TAF.

Результати були наступними:

  • Концентрація препарату в плазмі досягала піку через 5 годин після прийому.
  • Нижча доза (13,7 мг/кг) забезпечувала концентрацію дифосфату тенофовіру вище 600 фмоль у мононуклеарних клітинах периферичної крові на 7-й день. А більш висока доза (27,4 мг/кг) – 4390 фмоль на 6-й день.
  • Щотижнева доза тенофовіру 27,4 мг/кг захистила 5 з 6 макак від ВІЛ при інтравагінальному інфікуванні (83%). У цей же час усі 6 макак із контрольної групи отримали інфекцію в середньому після 4 інфікувань.
  • При ректальному інфікуванні результати TAF були нижчими: інфекції вдалося уникнути лише 50% тварин.

На думку експертів, потрібні подальші дослідження, щоб оптимізувати дозування для захисту прямої кишки. Можливо, дифосфат тенофовіру менш активний проти ВІЛ у слизовій оболонці прямої кишки, ніж у слизовій оболонці піхви, що потребує більш високої дози TAF.

До того ж, попереднє дослідження показало, що тенофовір алафенамід може бути пов’язаний з підвищеним ризиком гіпертонії. Фахівці вважають, що при використанні TAF необхідний ретельніший моніторинг артеріального тиску та рівня ліпідів.

 

Джерело: https://www.mdpi.com/1999-4923/16/3/384

 

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).