Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Тенофовір може провокувати розвиток ниркової недостатності

Вчені з’ясували, що під час прийому певної комбінації лікарських засобів у людей із ВІЛ-позитивним статусом частіше розвивається ниркова недостатність.

Люди, які отримують комбінацію емтрицитабін/тенофовіру дизопроксилу фумарату (FTC/TDF) для лікування ВІЛ, частіше стикаються з розвитком ниркової недостатності, ніж ті, хто приймає препарат як доконтактну профілактику, дійшла висновку група вчених з Австралії.

У дослідженні взяли участь 7946 осіб із 52 клінік Австралії. Усі вони спостерігалися у медиків із 2009 по 2019 рік. 75% з них мали негативний ВІЛ-статус і приймали АРТ на основі тенофовіру, при цьому у 25% було діагностовано позитивний ВІЛ-статус. Вилікувана або поточна інфекція гепатиту В частіше зустрічалася у пацієнтів, які живуть з ВІЛ, так само як і гепатит С.

Експерти спостерігали за учасниками упродовж трьох років. Результати показали, що ниркова недостатність розвинулася у 0,7% пацієнтів, які приймали АРТ та мали негативний ВІЛ-статус. Щодо добровольців з позитивним ВІЛ-статусом, то у них ниркова недостатність виявилася у 4% випадків. Різниця в результатах збереглася після поправки на вік та вихідну функцію нирок.

При цьому експерти зазначили, що в Австралії поширене лікування гепатитів В і С (ВГВ і ВГС впливають на роботу нирок) — це також могло вплинути на результати випробувань.

В інструкції до препарату зазначено, що в окремих випадках виявлялися порушення функції нирок, ниркова недостатність та проксимальна тубулопатія, які іноді призводили до патології кісткової тканини (рідко – до переломів) у пацієнтів, які приймали тенофовір. Для тих, хто отримує тенофовір, рекомендується нагляд за функцією нирок.

https://spid.center/ru/posts/8793

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).