Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Тенофовір знижує тяжкість перебігу коронавірусу у людей з гепатитом В

Антиретровірусний препарат Тенофовір знижує тяжкість перебігу коронавірусної інфекції серед пацієнтів з хронічним гепатитом B. Про це повідомили на Цифровій міжнародній конференції з питань здоров’я печінки.

«У першій половині 2020 року ми побачили, що пацієнти з ВІЛ, які отримували антиретровірусні препарати, включаючи Тенофовір, мали меншу захворюваність, а також меншу тяжкість перебігу коронавірусу», – сказала Беатрис Матеос Муньос з Університетської лікарні Рамона і Кахаля, Іспанія. «Мета нашого дослідження полягала в тому, щоб проаналізувати тяжкість і частоту COVID-19 у пацієнтів з хронічним гепатитом B, які отримують лікування Тенофовір або Ентекавір, а також провести порівняння між терапіями».Дослідники виявили 4736 дорослих пацієнтів з гепатитом, з них у 117 були і гепатит, і коронавірус. 67 осіб лікувалися Тенофовіром, а 50 пацієнтів приймали Ентекавір. Дані дослідження показали, що з пацієнтів з коінфекцією гепатиту і коронавирусу – 35% були госпіталізовані, 4,3% потрапили до відділення інтенсивної терапії і 5,1% померли.

Згідно з результатами дослідження, у пацієнтів, які отримували Ентекавір, були вищі показники ожиріння (22% проти 9%), діабету (32% проти 12%), ішемічної кардіопатії (14% проти 3%) і артеріальної гіпертензії (44% проти 18%), а також тенденція до важчого фіброзу, що прогресує, в порівнянні з тими, хто отримував Тенофовір. Пацієнти на Ентекавірі частіше мали важку форму COVID-19 (36% проти 6%) і потребували подальшої медичної допомоги, наприклад надходження у відділення інтенсивної терапії (10% проти 0%) і вентиляційної підтримки (10% проти 2%), що призвело до більш високого рівня смертності (10%). Багатовимірна логістична регресія привела до шестикратного зниження ризику розвитку важкого COVID-19 серед пацієнтів, які отримували Тенофовір.

«Наші результати показують, що Тенофовір, мабуть, володіє захисним ефектом від важкого COVID-19 у пацієнтів з хронічним гепатитом», – повідомили медики з Іспанії.

Джерело: https://www.healio.com/news/hepatology/20210623/tenofovir
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).