Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Терапевтична ДНК-вакцина від ВІЛ допоможе пригнічувати вірус без АРТ

ДНК-вакцина з посиленим PD-1 може стати препаратом третього покоління для профілактики та імунотерапії ВІЛ. Дослідження показали, що вакциновані мавпи змогли пригнічувати вірус без антиретровірусних препаратів протягом 6 років.

Вчені з Китаю розробили технологію ДНК-вакцини, посилену запрограмованим білком PD-1 (pRhPD1-p27). ДНК-вектор використовується для кодування специфічних антигенів, злитих із розчинним доменом PD-1.

Дослідження на мишах показали, що стратегія дозволяє більш ефективно доставляти антиген, націлюючи його на дендритні клітини. Це підвищує імуногенність та захисну реакцію проти вірусу. Було встановлено, що ДНК-вакцина з посиленим PD-1 викликає сильну відповідь CD8+ Т-клітин.

У 2021 році вчені повідомили про результати дослідження на макаках-резусах, яким було введено ДНК-вакцину. Препарат призвів до сталого контролю вірусу. Згідно з останніми даними, макаки підтримують пригнічене вірусне навантаження вже понад 6 років без застосування антиретровірусної терапії. Також експерти виявили, що поліфункціональні та широко реактивні Т-клітини, специфічні для вірусу ефекторної пам’яті, зберігалися у тварин протягом усього періоду дослідження.

Розробники заявили, що дослідження, які вивчають потенціал ДНК-вакцини, продовжуються. В даний час препарат проходить першу фазу клінічних випробувань на людях в одній із лікарень Китаю. Звіт про результати очікується у другому кварталі 2024 року.

“Якщо ефективність препарату вдасться повторити на людях, з’явиться нова терапевтична вакцина для контролю ВІЛ без АРТ”, – заявляють дослідники.

Раніше вчені з Національного інституту охорони здоров’я США вже представили дані щодо нових антитіл проти ВІЛ. Ефективність їх було перевірено на мавпах. Загалом результати – багатообіцяючі.

 

Джерело: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10715146/

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).