Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Терапія з долутегравіром знижує ризик неефективності лікування ВІЛ у підлітків

Результати 3 фази дослідження ODYSSEY, що було проведено одразу в декількох крахнах, показали, що антиретровірусна терапія на основі долутегравіру (DTG), яка використовується як схеми 1 і 2 лінії, перевершує стандартні схеми лікування ВІЛ-1 у дітей і призводить до меншої кількості невдач порівняно з іншими комбінаціями ліків.

Результати 3 фази дослідження ODYSSEY, що було проведено одразу в декількох крахнах,  показали, що антиретровірусна терапія на основі долутегравіру (DTG), яка використовується як схеми 1 і 2 лінії, перевершує стандартні схеми лікування ВІЛ-1 у дітей і призводить до меншої кількості невдач порівняно з іншими комбінаціями ліків.

У випробуваннях взяли участь 707 дітей та підлітків з Німеччини, Португалії, Південної Африки, Іспанії, Таїланду, Уганди, Великобританії та Зімбабве. Протягом 22 місяців 350 з них отримували терапію на основі долутегравіру, а 357 – стандартне лікування (комбінацію з 3-4 АРВ-препаратів). До складу груп входили учасники, які раніше не лікувалися від ВІЛ, а також ті, хто чиє попереднє лікування було неефективним.

Результати дослідження показали, що з клінічною невдачею зіткнулися 47 пацієнтів із групи DTG (13%) та 75 пацієнтів із групи стандартної терапії (21%). Крім того, у підлітків, які отримували долутегравір, було значно менше випадків розвитку серйозних мутацій лікарської стійкості.

«Терапія на основі долутегравіру, яка використовується як перша або друга лінія (АРТ), призвела до меншої кількості невдач лікування порівняно з комбінаціями ліків, які в даний час використовуються як стандарт лікування. Це говорить про те, що долутегравір більш ефективний з точки зору запобігання розвитку неефективності лікування ВІЛ у дітей», – кажуть вчені, які проводили дослідження ODYSSEY.

На думку експертів, це дослідження надало достатньо доказів для оновлення керівництва ВООЗ, а також для розширення доступу до DTG для дітей, які живуть із ВІЛ. Однак необхідно провести додаткові дослідження щодо використання долутегравіру в педіатрії, щоб вивчити психічні побічні ефекти.

 

Джерело: https://www.idse.net/HIV-AIDS–STIs/Article/06-22/Dolutegravir-Based-ART-Is-Superior-to-Standard-Care-in-Adolescents/67091
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).