Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

#ТЕСТПОРУЧ: перевіритися на ВІЛ стало ще простіше

За лічені хвилини testporuch.phc.org.ua допомагає зрозуміти власні ризики щодо ВІЛ і пропонує зручні опції абсолютно безоплатного та конфіденційного тестування. Пройти діагностику можна навіть вдома, замовивши доставку орального тесту поштою. Така опція доступна в неурядових організаціях.

Як це працює?

У максимально лаконічній та зрозумілій формі #ТЕСТпоруч дає відповіді на ключові питання: чому ВІЛ стосується саме мене, як дізнатись свій статус і що робити далі. На сайті представлено простий алгоритм дій і запропоновано різні варіанти, як максимально швидко і зручно пройти безоплатне тестування.

Ви зможете знайти найближчий пункт тестування на карті, перейти у спеціальний чат-бот у Telegram, зателефонувати на гарячу лінію з питань ВІЛ/СНІД або замовити тест поштою – для себе і близьких.

Незалежно від того, який маршрут обрали, незмінними залишаються:

  • конфіденційність – ніхто не дізнається про ваш статус без вашої згоди
  • безоплатність – ані за тест, ані за послуги тестування не доведеться платити ні гривні
  • швидкість – очікування результату в середньому займає 15 хвилин

Чому це важливо?

Завдяки досягненням сучасної медицини та використанню антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ-інфекції, сьогодні людина з ВІЛ може жити повноцінне довге, щасливе і здорове життя. Але для цього передусім потрібно знати свій статус і як мінімум раз на рік оновлювати цю інформацію – тобто, проходити тестування. Перевірятись і знати – в сотні разів безпечніше, ніж уникати цього питання.

Крім того, знання ВІЛ-статусу – не лише прояв турботи про своє здоров’я, а й справжнє піклування про рідних, коханих і дорогих серцю людей, з якими контактуєте.

На жаль, багато українців та українок нехтують регулярним тестуванням на соціально небезпечно захворювання, вважаючи, що саме їх це не стосується. Інша частина помилково припускає, що тестування є чимось складним, часозатратним чи важкодоступним. Але реальність така, що ВІЛ потенційно може стосуватись кожного, а з тестуванням усе набагато простіше, ніж здається.

Так, за оціночними даними, понад 250 000 українців та українок живуть з ВІЛ і лише 60% з них знають свій статус та отримують відповідне лікування. Попри суттєву позитивну динаміку у боротьбі з ВІЛ сьогодні все ще маємо один із найвищих у світі показників захворюваності на ВІЛ-інфекцію: 13 000 нових випадків щороку.

Повномасштабна війна росії проти України для багатьох відсунула питання щодо здоров’я та турботи про себе. Проте з питанням тестування на ВІЛ усе працює якраз навпаки: саме зараз потрібно ще більше обережності та свідомої уваги до здоров’я, адже відкладене “на потім” може мати згубні наслідки для здоров’я.

ЦГЗ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).