Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Тривалий прийом інгібіторів протеази здатний захистити від COVID-19 людей із ВІЛ

Французькі дослідники заявили, що у ВІЛ-позитивних людей, які приймають інгібітори протеази (ІП), нижчий ризик зараження коронавірусом. Результати роботи наведено на порталі News Medical.

З початку пандемії коронавірусу вчені пропонували лікувати його за допомогою антиретровірусних препаратів, і російське МОЗ включало «Калетру» до клінічних рекомендацій. Проте пізніше з’ясувалося, що потрібний ефект це не дає.

Зараз французькі вчені вивчили дію на ковід інгібіторів протеази, які блокують критичний фермент (званий протеазою), необхідний вірусам для реплікації та зараження більшої кількості клітин.

У дослідженні брали участь 500 ВІЛ-позитивних людей. З них 169 приймали схему з інгібіторами протеази (дарунавір/ритонавір; атазанавір/ритонавір), а 338 – схему без них.

Спостереження тривали рік: з травня 2020 до травня 2021-го. За цей час коронавірусом заразилися 12% учасників із групи ІП та 22% із групи з іншою схемою лікування. Крім того, чотири особи з другої групи (де не приймали інгібітори протеази) потрапили до лікарень із ускладненнями.

Після поправок на інші фактори вчені з’ясували, що учасники в групі ІП були на 70% менш схильні до зараження коронавірусом порівняно з тими, хто їх не приймав.

“Менша захворюваність COVID-19 серед пацієнтів, які отримували лікування на основі інгібіторів протеази, порушує питання про профілактичний ефект, який необхідно додатково вивчити”, – повідомили автори.

Вони пояснили, що поки що представили лише попередні результати, а остаточні дані розкриють на Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань у квітні 2022 року.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20220327/HIV-patients-on-antiretroviral-treatment-with-protease-inhibitors-may-have-lower-COVID-19-risk.aspx
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).