Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Туберкульоз кісток і суглобів – симптоми і лікування

З загального числа хворих на туберкульоз приблизно 10% ставлять діагноз «кістково-суглобової туберкульоз».

Таке інфекційне захворювання характеризується ураженням кісток, які рясно забезпечені судинної сіткою і містять губчасту речовину. При цьому в суглобах з’являються нариви і довго незагойні свищі, втрачається їх рухливість, а якщо вчасно не надати допомогу хворому і не почати адекватне лікування, туберкульоз призведе до повного руйнування суглоба з наступною ампутацією кінцівки. Коли ж ця інфекція вражає хребет, у хворого спостерігається викривлення спини, з’являється горб, а часом настає параліч кінцівок. Причини, з яких з’являється туберкульоз кісток і суглобів – симптоми і лікування такого небезпечного захворювання розглянемо нижче.

Причини захворювання

Джерелом туберкульозу суглобів і кісток є мікобактерія, найчастіше, паличка Коха. Зараження організму відбувається повітряно-краплинним шляхом, частіше після близького спілкування з носієм інфекції. Кашляючи, хворий на туберкульоз розбризкує навколо частинки мокротиння, в яких міститься чимало хвороботворних мікробів. При попаданні мікробів в організм через їжу або брудні руки, інфекція миттєво поширюється через кров по всіх органів і тканин, включаючи кістки і суглоби. Як правило, туберкульоз кісток вражає діточок до 10 років. Причому далеко не завжди потрапила в організм інфекція викликає туберкульоз. При міцному імунітеті ці мікроби просто не в силах завдати шкоди організму.

Симптоми захворювання

Потрібно розуміти, що на ранніх етапах захворювання досить важко розпізнати, адже розвивається воно без характерних ознак. Часом батьки вважають, що хвороба з’явилася через сильного падіння або удару, але це зовсім не так. Якщо ж забій дійсно мав місце, то він став спусковим механізмом вже розвивається в кістках туберкульозу.

Між тим, уважні батьки зможуть вчасно визначити наявне захворювання, спостерігаючи за поведінкою дитини. У разі туберкульозної інфекції дитина стає млявим, розсіяним, дратівливим, швидко втомлюється і часто відмовляється від рухливих ігор. До того ж дорослих повинна насторожити раптова сутулість крохи, накульгування, клишоногість, а також підняті вгору плечі. Досить часто дитина не може підстрибнути на одній нозі, подволаківает її при ходьбі і намагається менше на неї наступати. Причому описані симптоми зникають на кілька годин, а потім з’являються знову. В разі якщо вони не пропадуть повністю протягом 2-3 днів, слід терміново звернутися до лікаря.

У дорослих людей симптоми туберкульозу кісток виражені дуже слабо. Хворий може відчувати важкість у хребті і слабкі спинальні болі, які зникають після відпочинку, а тому далеко не завжди цим фактам надають значення. Можна Знайти недуга зазвичай у другій фазі, коли болі в суглобах стають нестерпними.

Лікування захворювання

Чим раніше буде виявлено це небезпечне захворювання, тим у хворого більше шансів уникнути важких наслідків недуги. Лікування туберкульозу кісток тривале і зазвичай займає від 1,5 до 2 років безперервної комплексної терапії.

У разі якщо на туберкульоз вражений хребет, хворому призначається постільний режим, в ідеалі в гіпсовій ліжечку. Але навіть у разі поліпшення стану пацієнту ще довго доведеться носити спеціальний гіпсовий корсет, який потім замінюється знімним.

Тривалість лікування туберкульозу суглобів і кісток буде залежати від наявності хірургічного втручання, а також від ефективності застосовуваних медикаментів. До протитуберкульозних препаратів, актуальним при даному захворюванні, відносять: Канамицин, Стрептоміцин, Фтивазид, Рифампицин, а також пара-аминосалициловую кислоту. Проводиться така антибактеріальна терапія не менше року.

Дізнавшись причину виникнення туберкульозу кісток і суглобів – симптоми й лікування захворювання, кожна людина зможе вчасно розпізнати недугу і почати своєчасне лікування. Здоров’я вам і вашим діткам!

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).