Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Туберкульоз після пандемії COVID-19

У доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Глобальний туберкульоз (ТБ) за 2023 рік» наголошується на значному відновленні в усьому світі масштабів розширення послуг з діагностики та лікування туберкульозу у 2022 році. 

У доповіді, що включає дані зі 192 країн та регіонів показано, що у 2022 році у 7,5 мільйонів осіб було діагностовано туберкульоз. Це найвищий показник, зареєстрований з того часу, як ВООЗ розпочала глобальний моніторинг туберкульозу у 1995 році.

Це збільшення пояснюється хорошим відновленням доступу до медичних послуг та їх надання у багатьох країнах. Індія, Індонезія та Філіппіни, на частку яких у сукупності припало понад 60% глобального скорочення кількості людей, у яких вперше було діагностовано туберкульоз у 2020 та 2021 роках, у 2022 році всі вони відновилися до рівня після 2019 року.

“Протягом тисячоліть наші предки страждали і помирали від туберкульозу, не знаючи, що це таке, що його викликало і як його зупинити”, – сказав д-р Тедрос Адханом Гебрейєсус, генеральний директор ВООЗ. «Сьогодні ми маємо знання та інструменти, про які вони могли тільки мріяти. Ми маємо політичну прихильність, і ми маємо можливість, якої не було в жодного покоління в історії людства: можливість написати останній розділ в історії туберкульозу».

За оцінками, у 2022 році в усьому світі на туберкульоз захворіло 10,6 мільйона осіб у порівнянні з 10,3 мільйона у 2021 році. Географічно в 2022 році більшість людей, які захворіли на туберкульоз, знаходилися в регіонах ВООЗ: Південно-Східна Азія (46%), Африка (23%) і західної частини Тихого океану (18%), з меншими частками у Східному Середземномор’ї (8,1 %), Північній та Південній Америці (3,1%) та Європі (2,2%).

Загальна кількість смертей від туберкульозу (у тому числі серед людей з ВІЛ) у 2022 році склала 1,3 мільйона порівняно з 1,4 мільйона у 2021 році. Однак у період 2020-2022 років збої, спричинені COVID-19, призвели до збільшення смертності від туберкульозу майже на півмільйона людей. Туберкульоз продовжує залишатися головною причиною смерті людей із ВІЛ.

Туберкульоз із множинною лікарською стійкістю (МЛУ-ТБ) залишається кризою громадського здоров’я. Хоча у 2022 році, за оцінками, у 410 000 осіб розвинувся туберкульоз із множинною лікарською стійкістю або стійкістю до рифампіцину (МЛУ/РУ-ТБ), лише близько двох із п’яти осіб отримали доступ до лікування. Є певний прогрес у розробці нових засобів діагностики, ліків та вакцин від туберкульозу. Однак це стримується загальним рівнем інвестицій у ці галузі.

World Health Organization

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).